Kasım 10, 2020

Bayern Münih, Blockchain Tabanlı Futbol Trendinde!


Ethereum Blockchain tabanlı futbol oyunu olan Sorare, en son Avrupa kulübüne imza atmıştı.

Ülkenin Bundesliga’da oynayan Alman futbol kulübü FC Bayern Münih, Blockchain tabanlı fantezi futbol dünyasına giriyor.

Bayern’in bu hafta katıldığı Ethereum Blockchain tabanlı futbol oyunu Sorare’de; Paris Saint-German, Juventus, PSG ve Atletico gibi yüksek profilli isimler de içinde bulunmak üzere 100’den fazla katılımcı kulübü olduğu duyuruldu.

FC Bayern Münih, geçen sonbaharda Stryking Entertainment ile iş birliği yaparak oyuncularının dijital koleksiyonlarını üretmeye çalışan ve çok satan projelerle iş birliği yapma konusunda deneyimlidir diyebiliriz. Dijital Koleksiyonlardaki bu kartlar toplanabilir ve fantastik lig tarzı bir yarışmanın parçası olarak oynanabilir.

Taraftarlarına Sorare anlaşmasını duyuran FC Bayern Münih; dünyanın en iyi 20 liginin dünya çapında küresel hale gelen oyun platformunda mevcut olduğunu dile getirdi.

Sorare, beşe beşlik bir futbol oyunu olarak çalışıyor. Yeni oyuncular, turnuva takımlarını oluşturdukları, gişe rekorları kıran 10 oyun kartından oluşan bir ekip ortaya çıkarıyorlar. Sorare’nin de bildirdiğine göre; oyunculara daha yüksek puanlar ve değerler oyuncuların futbol ligindeki gerçek performansları tarafından belirlenecek. Bu belirlenen puan ve değerler sınırlı sayıda kart satın alma ve takas etme seçeneği sunacak.

Gişe rekorları kıran oyunlar ve toplama amaçlı olmayan paralı ihraç eden şirketler için sıralama sitesi Sorare lig tablolarını işleyerek küresel oyun topluluğuyla popülerlik kazanıyor. Platformda üçüncü sırada yer alıyor ve haftalık ticaret hacmi yaklaşık 243,000 ABD dolar olmaktadır. Fakat tüm zamanların satışları açısından Sorare, fantezi futbol pazarının satışlarının yaklaşık üç katı olduğu bilinen Axie Infinity’nin önemli ölçüde gerisinde kalıyor.

Sorare, Cointelegraph ile kısa süre önce yaptığı bir röportajda; 60 milyon oyuncunun fantastik spor oynadığı ABD pazarının genişleme stratejisini sıraladı. Platform kısa süre önce resmi olarak burada başlatıldı.

Son olarak Sorare, platformun 60 milyon Amerikan fantezi sporcunun faaliyet gösterdiği Amerika Birleşik Devletleri’nde kısa süre önce faaliyete geçti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ece Önel hakkında :

Merhaba ben Ece Önel, Dokuz Eylül Üniversite'sinde okuyorum. Freelance olarak çalışıyorum ve aynı zamanda güncel haberleri takip ederek bu konular hakkında yazı yazmayı seviyorum. Yaklaşık iki senedir kendimi bu alanda geliştiriyorum. İyi okumalar. :)

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?