Eylül 13, 2023

Batık Kripto Para Borsası FTX’in Mal Varlığı Dudak Uçuklattı! Mahkeme Kararı Öncesi Bu Altcoinlere İlgi Arttı


Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

İflas eden kripto borsası FTX, kripto varlıklarını tasfiye etmek (likidasyon) için onay almak üzere bugün (13 Eylül) mahkemeye çıkacak. Mahkeme öncesi FTX ile ilgili yeni skandal gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Son mahkeme dosyasında geçen iddiaya göre, iflas eden FTX kripto para borsasının 7 milyar dolarlık varlığa sahip. Bu varlıklar arasında 1,6 milyar dolarlık SOL tokeni ve Bahamalar’da yer alan geniş bir gayrimenkul portfolyesi var. Şirketin şu anda yaklaşık 560 milyon dolarlık Bitcoin’e sahip olduğu da biliniyor.

Şirketin yeni yönetimi, politikacılara ve New York’taki Metropolitan Sanat Müzesi gibi hayır kurumlarına bağış olarak yapılan fonları geri almaya çalışmıştı. Ayrıca, iflastan önce şirketin kurucusu Sam Bankman-Fried’a milyarlarca dolar ödendiği de biliniyor.

FTX’in varlıklarının geri kalanı gibi bu mülklerin kaderi de devam eden iflas işlemleri sırasında belirsizliğini koruyor. Ayrıca bu skandallar, bu kadar büyük bir borsanın neden iflas ettiği konusunda da daha çok bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.

Kripto dünyası FTX ile ilgili gelişmeleri son hız takip ediyor. Bir yandan da, yatırımcılar düzgün bir altyapıya ve deneyimli ekibe sahip kripto paralar aramaya devam ediyor. İşte FTX mahkeme kararı öncesinde ilgi çekmeyi sürdüren bazı coinler…

Wall Street Memes (WSM) – Meme Yaratmayı Sağlayan Popüler Kripto Projesi

Wall Street Memes (WSM), henüz başlangıç aşamasında olmasına rağmen meme ekonomisinde devrim yaratmak gibi bir hedefe sahip yeni bir meme coin. Ethereum blok zincirini temel alıyor ve güvenli ve şeffaf işlemler sağlamak için akıllı sözleşmeler kullanıyor. Proje, Wall Street Memes token satın almak isteyenler için aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi avantaj sunuyor:

  • Hızlı ve düşük maliyetli ödemeler: WSM ödemeleri, işlem ücreti olmaksızın hızlı ve ucuz bir şekilde gerçekleştirilir.
  • Güvenli ve şeffaf işlemler: Tüm WSM işlemleri, güvenli ve şeffaf bir halka açık defter olan Ethereum blok zincirine kaydedilir.
  • Etkili uyuşmazlık çözümü: WSM, meme yaratıcıları ve toplayıcıları arasındaki anlaşmazlıkları çözmek için akıllı sözleşmeler kullanır. Bu, anlaşmazlıkların hızlı ve adil bir şekilde çözülmesini sağlar.

Wall Street Memes nasıl çalışıyor?

Wall Street Memes, meme yaratıcıları ve koleksiyoncuları arasındaki işlemleri kolaylaştırmak için akıllı sözleşmeler kullanarak çalışıyor. Bir meme yaratıcısı platformda meme yarattığında, fiyat, son tarih ve işin kapsamı gibi satış koşullarını belirleyen akıllı bir sözleşme oluşturuyor. Bir koleksiyoncu sözleşmenin şartlarını kabul ettiğinde, akıllı sözleşmeye WSM cinsinden bir ödeme yatırıyor. Meme yaratıcıları, meme satıldıktan sonra fonlara erişebiliyor.

WSM, Elon Musk’a kadar ulaşan çok büyük ve güçlü bir topluluğa sahip. Elon Musk Twitter’da birkaç defa Wall Street Memes coin’in gönderilerine yorum attı. Ayrıca Wall Street Memes token satın almak isteyenler, kripto modasından da faydalanabilir. WSM, bu harekete destek göstermek isteyenlere özel şapka, tişört, kupa ve sweatshirtlerden oluşan bir ürün koleksiyonuna sahip.

25 Mayıs’ta başlattığı ön satıştan toplamda 25 milyondan fazla fon elde etti. Hedefi ise 30 milyona ulaştıktan sonra ilk borsa listelemelerini yapmak. Bunun da Eylül sonunda olacağı düşünülüyor.

  1. Bitcoin BSC (BTCBSC) – Gelişmiş Altyapısıyla Yeni Bitcoin Olmayı Hedefleyen Stake-Et-Kazan Projesi

Bitcoin BSC, piyasalara oldukça hızlı bir giriş yaptı. Ön satış lansmanından sonraki 24 saat içinde 35 bin dolardan fazla para topladı. Bitcoin BSC (BTCBSC), Binance’in BNB Akıllı Zinciri üzerine inşa edilen BEP20 tokeni olarak çalışıyor ve Bitcoin’in yeni bir sürümü olarak biliniyor.

Projenin staking özelliği, token sahiplerinin ödül kazanmasına ve potansiyel olarak Bitcoin BSC’nin değerini artırmasına olanak tanıyor. Tokenlerin stake etme işleminde kilitlenmesi aynı zamanda piyasadaki satış baskısını azaltmaya yardımcı olarak daha sürdürülebilir bir ekosistem oluşturmaya yardımcı oluyor.

Twitter’da hızla artan takipçi sayısıyla Bitcoin BSC, kripto topluluğu içinde iyi bir etkileşim sağlıyor ve farkındalığı artırıyor. Üstelik proje, iyi planlanmış net bir yol haritasına sahip. Ayrıca projenin nispeten yüksek fiyat hedefine sahip olması kripto yatırımcılarını cezbeden bir başka neden.

Bitcoin BSC’nin orjinal Bitcoin’den bazı farkları var. Daha hızlı işlemler ve daha düşük işlem ücretleri, büyük ölçüde azaltılmış elektrik kullanımı ve yatırımcılara özel stake ödülleri özellikleriyle tanıtıldı. Ayrıca hem Bitcoin’in güvenilirliğini taşıyor hem de Binance Akıllı Zinciri’nin avantajlarından faydalanıyor.

BTCBSC’nin, Bitcoin gibi toplam 21 milyon token arzı olacak. Proje, 2023’ün 3. çeyreğindeki ön satışla başlayıp ardından staking aşamasıyla devam edecek şekilde dört aşamadan oluşuyor. Resmi token lansmanının 2023’ün 4. çeyreğinde yapılması bekleniyor. Dördüncü aşamada, Bitcoin’in blok programına benzeyen bir günlük ödeme özelliği tanıtılacak.

Sınırlı bir süre için Bitcoin BSC tokenin ön satışı, yalnızca 0,99 dolar. Bitcoin BSC token satın almak isteyenlerin bir kripto cüzdanına ve BNB, ETH veya USDT kripto paraların sahip olmaları gerekiyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

Kaynak : Finixio
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?