Başarılı Yöneticiden Bitcoin ve Ethereum Tahmini: 2023 Ortasına Kadar Bu Seviyelere Ulaşacak!


Son güncellenme : 10.04.2022 - 02:06

Galaxy Digital’in üst düzey bir yöneticisi, önde gelen kripto varlıkları Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) gelecek yılın ortasına kadar fiyatlarını ikiye katlanabileceğini söyledi.

Galaxy Digital’in ticaret bölümü eş başkanı Jason Urban, Kitco News’e verdiği yeni bir röportajda, BTC ve ETH’nin yeni zirvelere ulaşmasının kaçınılmaz olduğunu ve en değerli iki dijital varlığın 2023’ün ikinci çeyreğine kadar %100 artabileceğini söyledi.

Bununla birlikte Urban, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilimin kripto para piyasaları için belirsizliği artırdığını düşünüyor. Bu yüzden fiyat tahmine istenilen cevabı vermese de yıl başını baz alarak bir tahminde bulundu:

“Yılın başında bana sormuş olsaydınız, Bitcoin’in bu yıl 100.000 dolara ulaşacağına inandığımı söylerdim. Ethereum için bu tahmin 6.500 dolar ile 7.000 dolar seviyesi olurdu. […] 

Yani yılın sonu değilse, gelecek yılın ilk çeyreği [veya] ikinci çeyreği olabilir. Gerçekleşecek. Bu alana adım atan çok sayıda insan, bunu ve böyle bir faydanın olduğu gerçeğini size bildirmeye devam edecek.” 

Urban ayrıca, Ethereum’un bir gün Bitcoin’i geçebileceğini inansa da, bunun yakın zamanda olacağını düşünmediğini de belirtiyor. Urban, ETH’nin BTC’yi geçip geçmeyeceğine ilişkin bir soruya yanıt olarak şunları söyledi:

“Bence bir noktada evet, ama yakın mı? Hayır. Önümüzdeki iki ila üç yıl içinde göreceğimiz bir şey mi? Bu muhtemelen en erken zaman ve bunda yanılıyor olabilirim. Yakın zamanda olacağını sanmıyorum.”

Urban daha sonra, daha fazla insan akıllı sözleşmelerin faydalarını fark ettikçe Ethereum’a kurumsal ilginin arttığını ekledi. Ayrıca Bitcoin ve Ethereum için şu şekilde ilginç bir benzetme yaptı:

“İnsanlar bu alanda eğitim aldıkça ve kriptonun değer önerisinin ne olduğunu anladıkça, pek çok parlak aklın üzerine inşa edebileceği bir katman oluşturan akıllı sözleşmelerin gücünü anlamaya başlıyorlar. Ethereum işte budur. Ethereum bakır, Bitcoin ise dijital altın.” 

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?