Ocak 23, 2023

Başarılı Analist Yeni Bitcoin Tahminini Açıkladı: “Gerçek Hamle Henüz Gelmedi”

Bitcoin’in bu ay yaşadığı yükselişi doğru bir şekilde tahmin eden popüler analist, yeni bir tahminde bulundu. Bilindiği üzere Bitcoin yılın başından bu yana %38’lik bir ralliye imza attı. Analiste bu artışa rağmen BTC’nin hala daha fazla yükseliş potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

Kripto piyasasında DonAlt takma adıyla tanınan analist, 456.500 Twitter takipçisine bu ayın sonuna doğru BTC’nin yüksek zaman dilimli (HTF) yatırımcılardan taze bir sermaye akışı görebileceğini söyledi.

“Bu rallinin en iyi yanı, HTF’lerin hala düşüş eğiliminde olması. Aylık kapanışın ardından, nihayet yükselişe geçecek. Yani teknik olarak, HTF yatırımcıları iki hafta içinde gelmeye başlamalı (…) gerçek hamle henüz gelmedi.”

Trader’ın grafiğine bakıldığında, 20.000 doların üzerinde bir aylık kapanış, Bitcoin için yükseliş anlamına geliyor. BTC Ocak ayını bir yükseliş notuyla bitirirse, DonAlt’ın sonraki aşamada belirlediği dirençleri sırasıyla 35.000 dolar ve 58.800 dolar civarında.

Basın zamanında, BTC 22.795 dolar seviyesinde işlem görüyor. DonAlt’a göre, Bitcoin, ayılar satış yapmayı bırakana kadar toparlanmaya devam edecek.

“Bu ralli için açıklamam, temelde, ayıların 20.000 doların altında short pozisyon açmasını geciktiren ayılar tarafından körüklenen sermaye sorunudur.  Bu gidişat, zirveye yaklaşana kadar geri çekilmelere gerçekten izin vermiyor. Bu yüzden, benim tahminim şu yönde: yalnızca ayılar satın alana kadar yukarı, ardından yalnızca bir süre düşüş.”

Kripto stratejisti ayrıca, Bitcoin’in 20.000 doların üzerindeki mevcut yükselişinin, BTC’nin 69.000 dolardaki zirvesine benzediğine de dikkat çekiyor. DonAlt, her iki durumda da Bitcoin’in yanlış kırılmalar oluşturduğunu söylüyor.

“Üst ve alt aynı desen.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?