Başarılı Analist: Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçmeye Hazır!

Bitcoin piyasaya sürüldüğünden beri, kripto para sektöründeki uzmanlar tarafından, kripto paraların gelecekteki fiyatları ile ilgili tahminler yapılıyor.

Bu analistlerden biri de Dave the Wave isimli, analistlerini Twitter aracılığıyla paylaşan bir uzman. Dave the Wave, Bitcoin fiyatı 10.000 doların üzerine çıktığı zaman çoğu analistin aksine yükselişin uzun sürmeyeceğini ve fiyatın 6.700 dolara geri döneceğini söylemişti. Tahminin de başarılı oldu.

Dave yaptığı son analistte Bitcoin fiyatının yükseliş trendine geçmesi gerektiğine inandığını belirtti. Söz konusu açıklama da M1, M2 ve M3 göstergelerine göre geri çekilmenin maksimum seviyeye ulaşıldığını dile getirdi. Analiste göre; Bitcoin’in piyasa değeri olan M1 %50 geri çekildi, toplam piyasa değeri olan M2 %61 oranında geri çekildi ve altcoin piyasa değeri olan M3 de %78’lik bir geri çekilme gerçekleşti.

Dave bu geri çekilmelerin gerçekleşmiş olmasını, yaşanacak yükseliş için bir sinyal olarak değerlendiriyor. Dave’e göre yakın zamanda yükselişin başlayabilir. Bu şekilde düşünen tek analist Dave değil. Bazı analistler de yaşanan düşüşün, büyük bir fiyat artışının habercisi olduğunu dile getiriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.