Bankacılık Devi JPMorgan’dan, Bitcoin Değerlendirmesi

0

JPMorgan’ın cuma günü yatırımcılar için paylaştığı bir notta söylediği gibi, yatırım olarak Bitcoin altınla güçlü bir şekilde rekabet ediyor ve bu rekabette Y kuşağının payı büyük.

Business Insider tarafından yayınlanan bir rapora göre, yatırım bankası Cuma günü yaptığı açıklamada, Y kuşağının “zamanla yatırımcılar evreninin daha önemli bir bileşeni haline geleceği” için “Bitcoin’in uzun vadeli potansiyel avantajının önemli olduğunu” söyledi. ABD’nin toplam varlıkları açısından en büyük bankası, şu ifadeleri kullandı:

“Uzun vadede altrenatif bir varlık olarak görülmesi durumunda, altından Bitcoin’e geçecek küçük bir kitle bile BTC’nin fiyatını 2-3 katına çıkaracaktır.”

Bitcoin genel olarak bir değer deposu varlığı olarak görülüyor olsa da, JPMorgan, piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin, bir şeyler satın almak amacıyla da kullanılabileceğini ekledi. Banka, “Kripto para birimleri, yalnızca değer deposu olarak hizmet ettikleri için değil, aynı zamanda ödeme aracı olarak faydaları nedeniyle de değer elde ediyor” ifadelerini kullandı.

“Ekonomi kuruluşları ne kadar kripto paraları bir ödeme aracı olarak kabul ederlerse, gelecekte de bu kripto paraların faydaları ve değeri o kadar artacaktır.”

Bankaya göre, Bitcoin hala küçük bir varlık sınıfı ve altına yetişmek için değerini on kat arttırması gerek. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in piyasa değeri 242 milyar dolar. Altın piyasası birkaç trilyon dolar değerinde. Bugünlerde Bitcoin‘i, çoğunlukla teknolojiyle daha yakın olan Y kuşağı tercih ediyor. Yani BTC ile altın arasında adaptasyon ve güven açısından hala büyük fark var olduğunu söyleyebiliriz.

Bunların yanında JPMorgan daha önce Bitcoin karşıtıydı. CEO’su Jamie Dimon, 2017’de kripto para birimini “sahtekarlık” olarak nitelendirmişti. Ancak banka gördüğü üzere o zamandan beri daha kripto dostu hale geldi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın