Bankacılık Devi JPMorgan’dan, Bitcoin Değerlendirmesi

JPMorgan’ın cuma günü yatırımcılar için paylaştığı bir notta söylediği gibi, yatırım olarak Bitcoin altınla güçlü bir şekilde rekabet ediyor ve bu rekabette Y kuşağının payı büyük.

Business Insider tarafından yayınlanan bir rapora göre, yatırım bankası Cuma günü yaptığı açıklamada, Y kuşağının “zamanla yatırımcılar evreninin daha önemli bir bileşeni haline geleceği” için “Bitcoin’in uzun vadeli potansiyel avantajının önemli olduğunu” söyledi. ABD’nin toplam varlıkları açısından en büyük bankası, şu ifadeleri kullandı:

“Uzun vadede altrenatif bir varlık olarak görülmesi durumunda, altından Bitcoin’e geçecek küçük bir kitle bile BTC’nin fiyatını 2-3 katına çıkaracaktır.”

Bitcoin genel olarak bir değer deposu varlığı olarak görülüyor olsa da, JPMorgan, piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin, bir şeyler satın almak amacıyla da kullanılabileceğini ekledi. Banka, “Kripto para birimleri, yalnızca değer deposu olarak hizmet ettikleri için değil, aynı zamanda ödeme aracı olarak faydaları nedeniyle de değer elde ediyor” ifadelerini kullandı.

“Ekonomi kuruluşları ne kadar kripto paraları bir ödeme aracı olarak kabul ederlerse, gelecekte de bu kripto paraların faydaları ve değeri o kadar artacaktır.”

Bankaya göre, Bitcoin hala küçük bir varlık sınıfı ve altına yetişmek için değerini on kat arttırması gerek. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in piyasa değeri 242 milyar dolar. Altın piyasası birkaç trilyon dolar değerinde. Bugünlerde Bitcoin‘i, çoğunlukla teknolojiyle daha yakın olan Y kuşağı tercih ediyor. Yani BTC ile altın arasında adaptasyon ve güven açısından hala büyük fark var olduğunu söyleyebiliriz.

Bunların yanında JPMorgan daha önce Bitcoin karşıtıydı. CEO’su Jamie Dimon, 2017’de kripto para birimini “sahtekarlık” olarak nitelendirmişti. Ancak banka gördüğü üzere o zamandan beri daha kripto dostu hale geldi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.