Mart 22, 2020

Bank of America Ekonomistinden Dikkat Çekici Açıklama

Küresel piyasa paniğinin ortasında büyük bir durgunluk var. Corona virüs salgını kötüleştikçe, birçok büyük kurum ve hükümet, sonuçları düzeltmek için harcama konusunda etkin bir “sınır yok” çağrısı yapıyor. Bunun sonucu olarak, para anlayışımızda kalıcı bir değişiklik meydana gelebilir.

Bank of America’nın üst düzey ekonomisti Michelle Meyer tarafından yapılan açıklamada, “resmen ekonominin durgunluğa düştüğünü beyan ediyoruz” ifadeleri kullanıldı. Bu ifade şaşırtıcı değil; ancak herkesin dikkatini çekmesi gereken şu yorumdu:

“Politika tepkisi söz konusu olduğunda, bizim açımızdan uyaranın büyüklüğü için bir üst sınır olmamalıdır.”

Bu, dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birinden gelen dikkat çekici bir ifadedir. Aslında, kriz sona erene kadar, hükümet ne kadar para gerekli olursa olsun etkili bir şekilde kullanabilir. Bu durum aylarca devam ederse, kolayca ‘yeni normal’ olabileceğini varsaymak ise hayal edilemez.

Tüm bu corona virüs salgını çözüldüğünde, hükümetlerin ödeyecek borçları olacaktır. Dahası, birçok para birimi ciddi enflasyonist baskılar görebilir. Bu yüzden sonuçta deflasyonist bir para birimi gibi parasal sınırlar olmalıdır.

Bu noktada Bitcoin bize basit bir çözüm sunuyor, ancak henüz küresel olarak kendini kanıtladığını söyleyemeyiz. Ancak kesin olan şu ki, bu kriz bizi parayı ve değeri nasıl gördüğümüzün temelleriyle mücadele etmeye zorlayacaktır. Bu yüzden Bitcoin’in de bu mücadelenin bir parçası olması gerekiyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?