Aralık 30, 2021

Balinaların Yöneldiği Meme Coin’den Yeni Bir Borsa Listelemesi Geldi

Son blok zinciri verileri, bir meme coin balinasının varlıklarına 1.2 milyar token eklediğini gösterirken, Bitrue borsası yine aynı meme coin’i listeledi.

Bugün erken saatlerde bir kripto para birimi balinası, 1.2 milyar Floki Inu (FLOKI) satın aldı. Bu arada, Bitrue borsası da bugün FLOKI/USDT paritesinin ticaretine başlayacağını duyurdu.

Bitrue’da FLOKI Ticareti Başlıyor

29 Aralık’ta Bitrue dijital borsasının resmi Twitter hesabı, yaptığı bir açıklamada; FLOKI meme kripto para birimini platformlarında listelediklerini ve mevduat açtıklarını belirtti.

Sözlerine FLOKI/USDT paritesinin bugün Türkiye saati ile 13:00’da işlem görmeye başlayacağını ekleyen platform, para çekme işlemlerinin, işlem başladıktan yaklaşık 24 saat sonra etkinleştirileceğini açıkladı.

Floki Inu (FLOKI), yaratıcılarının Elon Musk’un Floki (popüler Vikings dizisindeki bir gemi yapımcısının adı) adlı Shiba Inu yavrusundan ilham alan bir meme kriptodur. Şu anda, platformu bir meme coin’den çok daha fazlasına dönüştürmeye çalışan FLOKI geliştiricileri, coin’in kullanılabilirliğini genişleteceği düşünülen üç büyük proje oluşturmakla meşgul. Bunlar, ticari mallar için bir pazar yeri olan NFT oyun metaverse’i Valhalla, FlokiPlaces ve bir eğitim içeriği platformu olan Floki Inuversity’dir.

Balina 1.2 Milyar Floki Inu Satın Aldı

Kripto balinaları, varlıkları ve benzeri ilgili bilgiler hakkında veriler sağlayan bir paltform olan WhaleStats, yaklaşık yedi saat önce isimsiz bir FLOKI balinasının bu meme coin’den 1.2 milyar daha satın aldığını duyurdu. Balina, bu işlem için 125,019 dolar ödedi.

En zengin FLOKI sahiplerinin listesine göre, en büyük FLOKI cüzdanı şu anda 5,311,954 dolar değerinde 51.096.137.411 tokene sahip. Bu listeye göre ikinci en büyük kripto cüzdanı ise 30.348.752.319 FLOKI’ye (3,155,056 dolar) sahiptir. En zengin on FLOKİ balinası listesindeki diğer cüzdanların tuttuğu miktar ise 24 milyardan 11 milyar tokene kadar değişiyor.

Yazım sırasında, madeni para, 16,629,515 dolarlık işlem hacmi ve toplam 10.000.000.000 tokenlik maksimum arz ile 0.0000106 dolardan el değiştiriyor.

400 milyon DOGE, Birinci Sınıf Bir Balina Tarafından Hareket Ettirildi

Elon Musk ile ilişkilendirilen ve onun tarafından yoğun bir şekilde tercih edilen başka bir meme kripto para biriminden bahsetmek gerekirse, büyük yatırımcılar tarafından son iki gün içinde şaşırtıcı miktarlarda Dogecoin (400 milyonu) transfer edildiğine dikkat çekebiliriz.

Yaklaşık 69 milyon dolar değerinde olduğu düşünülen işlemi gerçekleştiren yatırımcı, bu miktarda bir kriptoyu taşımak için sadece 4 dolar ödedi.

Bu arada Dogecoin topluluğu, ilk meme coin’den hala ümidi kesmiş değil ve Elon Musk’ın sözünü yerine getirmesini dört gözle bekliyor; Aralık ayının başlarında Musk, Tesla’nın bir deneme olarak DOGE ile satın alınabilecek bazı ürünleri piyasaya süreceğini açıklamıştı. DOGE topluluğu, bu olayın Dogecoin fiyatını harekete geçirmesini bekliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : u.today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.