Haziran 21, 2024

Balinalardan 250 Milyonluk Dev Altcoin Transferi: İşte Fiyatın Tepkisi!


Whale Alert’ten gelen bir rapora göre, bugün bir Ripple cüzdanından bilinmeyen bir adrese 250 milyon XRP transfer edildi. Bithomp araştırmacısına göre, 122,5 milyon dolara eşdeğer bu popüler kripto paranın alıcı adresi “rP4X2” geçen yıl 2 Ekim’de etkinleştirildi. Bu aktivasyon, söz konusu adrese 70 milyon XRP transfer edilerek gerçekleştirildi.

Şimdi bu cüzdan yaklaşık 270,96 milyon token içeriyor. Bu arada, Ripple’ın emanet hesaplarında 39,5 milyar XRP kalmıştır.

 

Transfer edilen XRP’nin varış yerinin açıklanmaması, topluluk içinde çeşitli spekülasyonlara yol açtı. Adresin Ripple’a ait olma olasılığı bulunsa da, başlangıçta bilinmeyen bir adresten yapılan bir transferle etkinleştirilmiş olması kafa karıştırıcı. Bir başka teori ise, bu adresin büyük bir borsa platformuyla ilişkili bir sıcak cüzdan olabileceği yönünde. Genellikle, borsalara yapılan bu büyüklükteki para çekme işlemleri piyasa tarafından ihtiyatla karşılanır ve genellikle potansiyel satış baskısının bir işareti olarak görülür.

XRP Fiyat Görünümü

Ancak XRP fiyat grafiğine dönelim ve popüler kripto para biriminin fiyatının bugün büyük bir transferin ortasında düşmediğini görelim. Aksine, token kotasyonları son birkaç saat içinde %1,1’den fazla artış gösterdi. XRP şu anda 0,495 dolardan işlem görüyor.

Bu işlemin, eğer varsa, ileriye dönük XRP fiyatı algısı üzerinde nasıl bir etkisi olacak? Bu sorunun önümüzdeki günlerde topluluk tartışmalarına hakim olması muhtemel.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?