Ocak 5, 2024

Balinalardan 1 Milyarlık Dogecoin Transferi: Bu Transferler Ne Anlama Geliyor?

Kripto para dünyasının öncü meme coin’i Dogecoin, geçtiğimiz günlerde birçok balina işlemiyle gündeme geldi. Balinalar toplamda 1 milyarın üzerinde token hareket ettirerek hareketliliği en yüksek seviyeye çıkardı.

Whale Alert’e göre, 4 Ocak 2024 tarihinde iki büyük balina transferi gerçekleşti. Verilerle uyumlu olarak, bu işlemler toplu olarak 1,19 milyar DOGE’un yer değiştirmesine bağlı olarak gerçekleşti.

Yatırımcıların ilgisini çeken ilk işlem, bilinmeyen cüzdanlar arasında 883,01 milyon Dogecoin transferi oldu. Verilere göre, çok sayıda cüzdan adresi, bir dizi işlemle, yukarıda belirtilen miktarı toplu olarak ADNbM5fBuj…nsLp19ki3n adresine taşıdı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere dahası, büyük yankı uyandıran ikinci işlemde 307,49 milyon token’ın bilinmeyen cüzdanlar arasında yer değiştirmesi oldu. Verilerle ilgili olarak, çeşitli cüzdan adresleri daha önce belirtilen miktarı yine ADNbM5fBuj…nsLp19ki3n cüzdanına aktardı.

Dogecoin fiyatına ilişkin piyasa grafikleri, son yirmi dört saat içinde %0,56’lık marjinal bir düşüş göstererek 0,08246 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, haftalık grafikte %10,86’lık bir düşüş ve aylık %7,91’lik bir düşüş kaydetti. İşlem hacmi ise aynı dönemde %25’in üzerinde düşere 526 milyon dolar olarak kaydedildi. Piyasa değeri ise 11,77 milyar dolar civarında yer alıyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?