Mart 1, 2022

Balinalar Yoğun Bir Şekilde Bu Metaverse Coin’i İstifliyor!

Dünyadaki en büyük kripto para birimi yatırımcılarından bazıları, Bitcoin ve altcoinlerin toplam piyasa değeri 2 trilyon doları aşarken, Ethereum tabanlı bir oyun altcoin’ini/metaverse coin’i biriktiriyor.

WhaleStats’tan alınan yeni on-chain verilere göre, son yedi gün içinde, kayıtlardaki en büyük 100 Ethereum cüzdanı, son aylarda, daha önceki yatırım alışkanlıklarını bırakmış gibi görünüyor. Devasa balinalar artık Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) veya Axie Infinity’ye (AXS) önemli miktarlarda sermaye ayırmıyor.

Bunun yerine, en önde gelen kripto para birimi yatırımcıları yoğun bir şekilde oyna-kazan blok zinciri oyun platformu Gala’yı (GALA) istifliyor.

Gala Games, oyunculara oyunları üzerindeki kontrolü geri vererek oyun endüstrisini farklı bir yöne çekmeyi hedefleyen bir platformdur. Sloganı, “gerçekten oynamak isteyeceğiniz blockchain oyunları” yaratmak olan Gala’nın amacı, sayısız blok zinciri tabanlı oyna-kazan oyunu yayınlamaktır. Şu anda beta formunda oynanabilen Town Star oyunuyla birlikte dokuz oyun platformda geliştirme aşamasındadır.

Platformun yerel varlığı olan GALA token ise, oyuncuların oyun içi öğeler satın almalarına olanak tanıyan dijital bir para birimi olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Ethereum balina aktivitesine ilişkin genel istatistiklere bakıldığında, yakından izlenen kriptonun ağır topları, her şeyden önce stabilcoin Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) biriktirdi.

Listenin geri kalanına bakarsak, balinaların en çok satın aldığı varlıklar arasında Ethereum (ETH) listede üçüncü sırada yer alıyor. ETH’yi ise Binance’ın stablecoin’i Binance USD (BUSD), merkezi olmayan borsa (DEX) Serum (SRM) ve oracle ağı Chainlink (LINK) izliyor.

Listedeki tek metaverse coin olan Gala (GALA) yedi numarada yerini alırken, onu borç verme platformu Aave‘in yerel varlığı AAVE, stabilcoin TerraUSD (UST) ve katman-2 ölçeklendirme platformu Polygon (MATIC) izliyor.

Fiyat hareketlerini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.