Ocak 23, 2023

Balinalar Yakım Oranı %317 Artan Meme Coin’e Akın Ediyor!

Shiba Inu (SHIB) topluluğu, son 24 saat içinde 30.022.004 (30 milyon) token’ın dolaşımdan kaldırılmasına tanık oldu ve bu, yakım oranında bir önceki güne göre %317’lik bir artış yaşandığını gösteriyor. Bu artış, meme coin fiyatının 0.000013 dolar fiyat bölgesini fethetmeyi hedeflediği bir zamanda geldi.

Shiba Inu yakımlarını izlemeye adanmış topluluk odaklı bir platform olan Shibburn tarafından bugün açıklandığı üzere 30 milyon token 8 işlemde yakıldı.

Bu yakımlar arasında toplam 26.3 milyon token’ı dolaşımdan kaldıran ve yakılan toplam miktarın büyük bir kısmını oluşturan dört önemli yakım işlemi dikkat çekti. Bu işlemlerin en erkeni 20 saat önce 1.648.087 SHIB’lik bir yakımı içeriyordu. İkinci işlemde, dün 21:31’de (UTC) ölü-kullanılmayan cüzdana aktarılan 6.787.709 token dikkat çekti. Bundan ancak üç saat sonra, ağ 23:55’te (UTC) başka bir önemli yakım gerçekleşti ve 7.991.050 SHIB daha yakıldı. Dördüncü yakım işlemi ise, 10.105.451 meme coin ile son 24 saatteki en büyük yakım oldu.

SHIB Topluluğu Yakım Kampanyasını Sürdürüyor

Meme coin topluluğu, fiyat hareketleri kampanyaya bağlı olduğundan, varlığın arzını azaltma hedefini sürdürüyor. Geçen hafta, yakım oranı, varlığın fiyat artışıyla birlikte yükseldi. Geliştirme ekibi yakın zamanda SHIB’yi merakla beklenen Shibarium katman-2 çözümüyle nasıl yakım gerçekleştirmeyi  planladıklarını da açıkladı. Ayrıca Shibarium, NFT işlevselliği için yerel destek vaat ettiğinden, katman-2 ağına hazırlık için çeşitli platformlar başlatıldı. Özellikle, bir NFT pazarı olan Pawzaar, Shibarium kullanıma sunulduğunda platformundaki her NFT işlemi için SHIB yakacağını açıkladı.

Shiba Inu Fiyatı

Bunların yanında, SHIB’nin 0.000013 dolar fiyat noktasını geri alma yolculuğunda önemli bir dirençle karşılaşıldı, ancak boğalar ısrarcı olmaya devam ediyor. Son bir saatte yatay işlem görmesine rağmen, varlık son 7 gün içinde %16.73’lük bir kazanç elde etmiş görünüyor. Özellikle, SHIB meraklısı David Gokhshtein geçtiğimiz günlerde varlık 0.01 dolara ulaştığında emekli olacağını belirtti.

Balina İşlemleri

Var olan en büyük Ethereum (ETH) balinalarından biri, çantalarını Shiba Inu (SHIB) ile dolduruyor. Blockchain izleme platformu WhaleStats’a göre, büyük Ethereum balinası şu anda 18 trilyondan fazla SHIB’e sahip.

Kimliği henüz bilinmeyen balinanın, ETH kısmı hariç tüm portföyünün %75’ini meme coin oluşturuyor.

CoinMarketCap verileri ise, söz konusu balinanın SHIB’in en büyük altıncı sahibi olduğunu ve meme coin’in toplam arzının %1.88’ine sahip olduğunu ortaya koyuyor.

WhaleStats’ın verilerine dayanarak, diğer Ethereum balinalarının da agresif bir şekilde SHIB biriktirdiği görülüyor. Whalestats kısa süre önce SHIB’nin şu anda stablecoin’ler ve ETH’nin kendisi hariç en büyük 1.000 Ethereum balinası arasında en büyük yatırım olduğunu bildirdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?