Mart 12, 2023

Balinalar Trilyonlarca Meme Coin’i Elden Çıkardı! Neler Oluyor?

Piyasanın derin cepli yatırımcıları olarak bilinen “balinalar” tarafından tutulan Shiba Inu (SHIB) sayısı, Shibarium’un heyecanla beklenen halka açık beta lansmanının yapıldığı günde önemli ölçüde düştü.

Dün bildirdiğimiz üzere Shiba Inu‘nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, Shibarium beta testinin yayında olduğunu duyurdu. Ünlü geliştirici, Shibarium Network’ün ilk beta testinin adının ‘Puppynet’ olacağını söyledi.

Şu anda, yakım için kullanılan ölü adres hariç token’ın en büyük sahipleri 250.66 trilyon SHIB’e sahip. Bu derin cepli yatırımcıların sayısı 14 ve sahip oldukları 250 trilyonluk meme coin, ilk arzın dörtte birinden fazlasını ve toplam arzın neredeyse yarısını (yakım adresini saymazsak) oluşturuyor.

40 Cüzdanda 122 Trilyon SHIB Bulunuyor

Bununla birlikte, IntoTheBlock’a göre yukarıda bahsedilen gruptan farklı olarak 40 farklı adres de toplam SHIB’in yaklaşık %12.36’sını elinde tutuyor. Bu SHIB’ler de 121.52 trilyon meme coin’e eşdeğer. Fakat burada dikkat çeken ayrıntı şu: bu gruptaki yatırımcılar Pazartesi gününe 123.16 trilyonluk meme coin yatırımıyla başlamışlardı, ardından hafta ortasında bir kısmını boşalttılar ve daha sonra 10 trilyon Shiba Inu token’ını geri aldılar.

Bu iki gruptan farklı olarak veriler bir de, perakende yatırımcıların Shibarium çıkış tarihinde 230 milyar SHIB boşalttığını gösteriyor. Üstelik bu grup, toplam 200.7 trilyonluk meme coin ile SHIB sahiplerinin ikinci en büyük grubunu temsil ediyor.

Shibarium’un piyasaya sürülmesi ekosistem için dikkate değer bir gündü ve görünen o ki yatırımcılar bir önceki günden daha az SHIB ile piyasaya sürülmeyi memnuniyetle karşıladı. Shibarium’un şu anda üç aşamada faaliyet göstermesi bekleniyor. Bunlar beta aşaması, ana ağ geliştirme aşaması ve resmi ana ağ yayını.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?