Ekim 2, 2023

Balinalar SEC’ten Gelen Karar Sonrası Bu Altcoin’i Biriktirmeye Başladı!


Son güncellenme : 02.10.2023 - 10:26

Blockchain analiz platformu Lookonchain, Ethereum birikiminde önemli bir artış tespit ettiğini duyurdu.

Lookonchain verilerine göre, “0x7838” cüzdan adresli balina, kısa süre önce Binance’ten 7,2 milyon dolar değerine 4.288 ETH çekti ve stake etti. Bir başka yeni cüzdan olan “0x4b7B” de aynı borsadan 9.530 ETH (16 milyon dolar) çekerek stake etti ve böylece Ethereum’un piyasadaki ivmesine katkıda bulundu.

ETH token fiyatı ise aynı dönemde %2,3’lük yükseliş kaydederek 1718 dolara ulaştı.

ethereum haberleri

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum’un momentumunu arttıran gelişme ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum vadeli işlemlerini borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) dahil etmek için yeşil ışık yakması oldu.

Valkyrie Funds bu fırsatı değerlendirerek Ethereum vadeli işlemlerini mevcut Bitcoin vadeli işlem ETF’sine entegre etti. Bu gelişme, ETH tabanlı vadeli işlemlerin bir ETF aracılığıyla yatırımcılar tarafından erişilebilir olduğu ilk örneği işaret ediyor ve potansiyel olarak gelişmiş piyasa istikrarı ve yatırımcı güveninin önünü açıyor.

Aralarında VanEck ve ProShares’in de bulunduğu diğer bazı varlık yöneticileri de Ethereum vadeli işlem ETF’lerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?