Ocak 9, 2024

Balinalar Meme Coin’i Boğada Dengeledi: 546 Milyarlık Hareket Ne Anlama Geliyor?


Balinalar her geçen gün Shiba Inu varlıklarına olan ilgiyi arttırmaya devam ediyor. Güncel hareketlere göre balinalar son birkaç ay içerisinde milyarlarca SHIB token hareket ettirdi ve portföylerine ekledi.

Bu balina işlemi trendindeki son güncelleme, Binance’ten ortalama 0,00000902 dolarlık fiyatla 546 milyar SHIB çekilmesini içeriyor. Piyasa balinasından gelen bu hareket, geri çekilmenin acil tasfiye korkusunu daha da ortadan kaldırdığına dair bazı sakinleştirici güvence ile birlikte geliyor.

Bu transfer ise Shiba Inu fiyatının 24 saat içinde %3,43 artışla 0,000009402 dolara yükseldiği bir dönemde gerçekleşti.

Spot on Chain tarafından paylaşılan bilgilere göre, son 5 ay içerisinde en az 5 büyük balina SHIB transferlerinde söz sahibi oldu. Bu balinaların önemli bir kısmı anonim kalsa da Tron’un kurucusu Justin Sun’ın da bu hamlelerde yer aldığı belirtiliyor.

Justin Sun’ın başlattığı büyük transferlerden biri, 18 Aralık’ta Binance’den yaklaşık 6 milyon dolar değerinde 577 milyardan fazla token’ı içeriyordu. Bu para çekme işlemleri 500 milyon ve 77 milyonluk iki dilim halinde gerçekleşti.

Binance ile bağlantılı toplam transfer veya para çekme sayısını ortalama 0,00000921 dolarlık fiyatla toplamda 25,2 milyon dolarlık değerinde 2,742 trilyon SHIB olarak gerçekleşti. Bu miktar son 1,5 ay içinde 5 balinadan geldi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?