Balinalar Meme Coin Avına Çıktı: 3.7 Trilyonluk Alım Gerçekleşti!

WhaleStats’tan alınan verilere göre, dünyanın en büyük Ethereum yatırımcılarından birisinin önde gelen meme kripto para birimi Shiba Inu’ya (SHIB) dinmek bilmeyen bir ilgi duyuyor.

Cüzdanlarında en az 1.000 ETH bulunan varlıklar olarak tanımlanan Ethereum balinaları, geçtiğimiz senenin son aylarından bu yana devam eden SHIB alım çılgınlığına devam ediyor.

Balina izleme platformuna göre, 216. sıradaki Ethereum balinası, işlem sırasında fiat para olarak değeri 89 milyon doları aşan 3.713.675.424.944 SHIB token satın aldı. İşlem kaydına göre, balina devasa SHIB satın alımı için sadece 6 dolar transfer ücreti ödedi.

Kripto varlığı, şu anda son yedi gün içinde en çok satın alınan token’ler listesinde sekizinci, Ethereum balinaları arasında en yaygın olarak tutulan altcoin’ler listesinde ise üçüncü token olan Shiba Inu’dan vazgeçemeyen balinalar sürüsüne katılıyor.

Shiba Inu fiyatının 0,000022 dolara kadar gerilediği geçtiğimiz haftaki düşüşlerinden kurtulup 0,000024 dolara kadar yükselse de, yazım sırasında yüzde 3’ün üzerinde bir düşüşle 0,000023 dolardan işlem görüyor.

ETH balinalarının dikkatini yeni bir altcoin çekiyor

Balina izleme platformu, mevcut en büyük 20. ETH balinasının, popüler Bored Ape Yacht Club nonfungible token (NFT) projesinin yaratıcılarının piyasaya sürdüğü yeni bir coin olan ApeCoin‘a (APE) 4.20 milyon doların üzerinde yatırım yaptığını tespit etti. Bu balina tek işlemde 300,000 token topladı.

Anack ApeCoin’e ilgi gösteren tek balina bu değildi. WhaleStats, var olan en büyük 10. ETH balinasının da değeri 4.2 milyon dolardan fazla olan 300.000 APE token biriktirdiğini söyledi. ApeCoin alım çılgınlığına dokuzuncu en büyük ETH balinası da girdi ve 2.84 milyon dolar değerinde 216.220 APE’i mideye indirdi.

Bunların yanı sıra, ilk 10’daki balinalardan birisi daha sürüye katıldı, sekizinci en zengin Ethereum balinası, 1.17 milyon dolar değerinde 84.090 APE token satın aldı.

CoinGecko verilerine göre ApeCoin, son 24 saatte yüzde 7’lik bir düşüşle yazım sırasında 10,76 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.