Ocak 26, 2023

Balinalar Litecoin ve Bu Altcoin’e Adeta Akın Ediyor!


Ethereum’un görece iyi bir performans sergilemesi altcoin piyasasındaki hareketliliği arttırdı. Ancak geçtiğimiz haftaların en çok dikkat çeken varlığı ETH’nin aksine Litecoin (LTC) oldu.

Son 90 gün içinde yatırımcılar Litecoin’e ilgi gösterirken fiyat %80’den fazla arttı. On-chain verilere göre, LTC tutan büyük balina adreslerinin faaliyeti arttı. Santiment konuya ilişkin şu yorumu yaptı.

Litecoin’deki 1 milyon dolar ve üzerindeki işlemlerin artış kaydettiğini tespit ettik. Benzer işlemlerdeki artış fiyata daha önce %37 ve %33 oranında olumlu etki etmişti.

Litecoin fiyat tahmini

Analistler Litecoin’in 2023 yaz aylarında tamamlayacağı “halving (yarılanma)” öncesi sepetlerine eklemeye başladı. Bu da LTC fiyatının yükselmesine yardımcı olacak kritik bir katalizör. Bazı tahminlere göre fiyat 150 dolar üzerine çıkacak güce sahip.

Litecoin Aktivite Artışında Yalnız Değil

dYdx Vakfı, 150 milyon token’ın kilidini Aralık ayına ertelediğini duyurdu. Bu da altcoin fiyatının %30’un üzerine artmasına yardımcı oldu. Sonuç olarak altcoin balinaların akınına uğradı. Santiment konuya ilişkin şu yorumu yaptı.

DYDX son günlerde sessiz bir şekilde altcoin piyasasının parlayan yıldızı oldu ve fiyatı %22 arttı. Ağda hali hazırda 986 aktif adres mevcut, bu da iyi bir değer. Yalnızca bugün bile 10 adet 1 milyon doların üzerinde balina işlemi kaydedildi.

dYdX haberleri

Litecoin ve dYdX’in yanı sıra, diğer bazı küçük ve orta ölçekli altcoinlerde de bu yıl güçlü yükselişler görüldü. Son 24 saat içinde %20 artış gösteren altcoinlerden bazıları LCX, SONM, Aptos, Nervos, Concordium.

Güncel fiyat hareketini buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?