Nisan 1, 2024

Balinalardan Fiyat Düşüşünün Ardından Dikkat Çeken Hareket: İşte Yaşanlar!


Son güncellenme : 01.04.2024 - 17:53

Veriler, balinaların Coinbase borsasına büyük miktarda SOL gönderdiğini gösteriyor. Bu hamle Solana coin’in 200 dolar seviyesinin altına düşmesinin ardından gerçekleşti.

Whale Alert’ten alınan verilere göre, dört balina adresi bugün Coinbase’e toplam 806.711 SOL tokenı -haber yazıldığı sırada 158,86 milyon dolar değerinde- gönderdi.

SOL son 24 saatte %0,14 artış gösterdi. Ek olarak haber yazıldığı sırada 197 dolardan işlem görüyor. Varlığın piyasa değeri 87,6 milyar dolar ile BNB’nin 87,4 milyar dolarlık piyasa değerinin biraz üzerinde bulunuyor. Solana’nın günlük işlem hacmi %45 artış kaydederek 3,1 milyar dolara ulaştı.

Solana fiyat analizi

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, Solana’nın toplam açık pozisyonu (OI) geçtiğimiz gün 120 milyon dolar artarak 2,36 milyar dolardan 2,48 milyar dolara yükseldi. Daha yüksek OI genellikle daha yüksek fiyat oynaklığına yol açar. Çünkü likidasyonlar her an gerçekleşebilir.

SOL için daha fazla fiyat artışı üzerine bahis yapan trader’ların miktarı da düştü. Santiment’e göre, SOL tarafından toplanan toplam fonlama oranı son 24 saat içinde %0,06’dan %0,05’e düştü.

Bu da kısa alım satım sözleşmelerinin miktarının bir miktar arttığını gösteriyor.

Öte yandan, Santiment verileri SOL Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 28 Şubat’tan bu yana ilk kez 53’e düştüğünü gösteriyor. Gösterge, Solana etrafındaki ısının soğuduğunu ve varlığın potansiyel olarak başka bir birikim aşamasına girebileceğini gösteriyor.

Solana’nın yükseliş momentumunu koruması için RSI’ın 60 seviyesinin altında kalması gerekiyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?