Mart 6, 2024

Balinalar Düşüşü Fırsata Çevirerek Bu Varlıklara Akın Etti: Bu Olası Bir Yükselişin Habercisi Mi?

Kripto piyasasındaki son düşüş, yatırımcılar arasında yaygın satış ve korkuyu tetikledi. Ancak, kripto devleri ve kurumsal yatırımcılar bunu bir fırsat olarak görerek Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi kripto para birimlerini yoğun bir şekilde biriktirmelerine yol açtı. 6 Mart 2024’te, bir zincir içi analiz firması olan LookOnChain, X’te, piyasadaki düşüş sırasında kripto balinasının yaklaşık 4,22 milyon dolar değerinde WBTC ve ETH satın aldığını vurguladı.

Kripto Balinası 4,22 Milyon Dolarlık WBTC ve ETH Ekliyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere LookOnChain’in gönderisine göre, piyasa düştükçe ve Bitcoin ve Ethereum fiyatları sırasıyla 59.000 dolar ve 3.200 dolara ulaştığında, önemli alıcılar sahneye girdi. Önemli bir kripto balinası, 3.502 dolar seviyesinde yaklaşık 1 milyon dolar değerinde 286 Ethereum ile birlikte ortalama 63.828 dolar fiyatla yaklaşık 3,22 milyon dolar değerinde 50,43 WBTC satın aldı.

Şu an itibariyle bu balina, ortalama 45.903 dolar maliyetle 37,3 milyon dolar değerinde 810 WBTC’yi ve ortalama 2.500 dolar fiyatla yaklaşık 28,06 milyon dolar değerinde 11.286 Ethereum‘u elinde tutmaktadır. Mevcut varlıklar göz önünde bulundurulduğunda, balinanın gerçekleşmemiş kârı yaklaşık 30 milyon dolardır.

BlackRock ETF IBIT’e Rekor Giriş

Spot kripto para birimlerinin yanı sıra, 5 Mart 2024’te Bitcoin spot ETF’leri de piyasadaki düşüş sırasında toplam 648 milyon doların üzerinde net giriş yaşadı. İlginç bir şekilde, Grayscale ETF GBTC aynı gün 332 milyon dolarlık net çıkışla karşılaştı. BlackRock ETF IBIT ise günlük 788 milyon dolarlık net girişle yeni bir rekor kırarak büyük bir başarıya tanık oldu.

Bu etkileyici performans, IBIT’in toplam tarihsel net girişinin 9,167 milyar dolara ulaşmasına katkıda bulundu. Bu rakamlar, piyasanın dinamik yapısını ve yatırımcıların Bitcoin ile ilgili farklı ETF’lere yönelik duygularını vurgulamaktadır.

Şu an itibariyle, kripto piyasası oldukça istikrarlı ve önceki işlem seviyesini geri kazanmış durumda. Öte yandan, Bitcoin ve Ethereum da yatırımcıların satışın yanı sıra satın almaya da ilgi göstermesiyle büyük bir artış yaşadı. Şu anda, Bitcoin 66.600 dolar seviyesine yakın işlem görüyor ve Ethereum 3.820 dolar seviyesine yakın işlem görüyor. Ancak, bu iki en iyi kripto para birimi son 24 saat içinde %0,60 ve %4’ün üzerinde değer kazandı.

Bitcoin ve Ethereum’un daha uzun bir dönemdeki performansına bakacak olursak, son 7 gün içinde bu kripto para birimlerindeki yatırımcılar sırasıyla %12 ve %13,5’in üzerinde bir fiyat artışı yaşadı. Son 30 gün içinde ise Bitcoin ve Ethereum sırasıyla yaklaşık %55 ve %64 oranında artış göstermiştir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?