Balinalar Bu Meme Coin’e Yükleniyor: Trilyonlarca Alım Fiyatı Nasıl Etkileyecek?


Shiba Inu (SHIB), kripto para dünyasının ilginç ve hızla gelişen bir oyuncusu olarak dikkat çekiyor. Son dönemde, özellikle de yılın başından bu yana gösterdiği yatay seyirle gündemde. Değerinin büyük ölçüde değişmemesi, bazıları için hayal kırıklığına neden olurken, diğerleri için ise önemli bir yatırım fırsatı olarak değerlendiriliyor. Özellikle son dört hafta içinde sadece %1,18 oranında değer kazanmış olması, Shiba Inu’nun şu anda piyasada nasıl konumlandığına dair önemli ipuçları sunuyor.

Bu dönemde, özellikle balinaların davranışlarına odaklanmak önem arz ediyor. SHIB balinaları, son iki ay içinde 4 trilyondan fazla token biriktirdi. Bu, kripto topluluğunda önemli bir tartışma konusu oldu ve SHIB’in geleceğine dair farklı görüşleri beraberinde getirdi. Özellikle bu büyük balinaların, uzun vadeli bir strateji izleyerek SHIB’i biriktirmesi, meme coin fiyatı üzerinde etkili olabilir. Satışları yavaşlatan bu eğilim, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarını azaltabilir ve SHIB’in daha istikrarlı bir seyir izlemesine katkıda bulunabilir.

Shiba Inu (SHIB) balinaları birikim yapıyor

Santiment’in verilerine göre, Aralık ortasından bu yana SHIB balinalarının varlığı 493,42 trilyondan 497,11 trilyona çıktı. Bu, balinaların SHIB toplamak için giderek artan bir eğilim sergilediğini gösteriyor. Aynı zamanda, borsalarda tutulan SHIB miktarında da belirgin bir azalma yaşandı. Bu da, piyasada SHIB’e olan talebin arttığını ve bunun da meme coin fiyatını yukarı yönlü destekleyebileceğini gösteriyor.

Borsada tutulan token’lardaki düşüş, bugünün işlem hacmindeki keskin artışla tezat oluşturuyor. Bu gün meme coin işlem hacmi iki katına çıkarak 153 milyon dolara ulaştı. Bu haftanın başlarında da Shiba Inu balinaları, 1,6 trilyon token’ı Binance, Coinbase ve diğer büyük borsalardan bilinmeyen adreslere hızlı bir şekilde art arda taşıdı ve hacim %514 arttı.

SHIB için sırada ne var?

Shiba Inu’nun geleceği hakkında kesin bir tahmin yapmak zor.

Balinalar SHIB’e güçlü destek sağlama konusunda üzerlerine düşen rolü oynarken, meme coin topluluğunun geneli de üzerine düşeni yapıyor. Shibarium ağındaki aktivite son günlerde arttı. 7 Şubat’ta yeni hesaplar %621 oranında şaşırtıcı bir artış göstererek Katman 2 ağındaki toplam hesap sayısını 63.300’ün üzerine çıkardı. Toplam adresler de 1,35 milyona ulaştı.

Shibarium’un benimsenmesindeki bu büyüme, eğer Shiba Inu bir meme coin’den daha fazlası olacaksa kritik öneme sahiptir. Shibarium ile Shiba Inu, kendi dApp’leri, DeFi platformları, NFT’leri, DEX’leri ve daha fazlasını içeren zengin bir ekosistem haline gelebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : crypto news flash

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?