Balinalar Bu Meme Coin’e Adeta Akın Ediyor: Bu Neyin Habercisi?


Dogecoin ‘in fiyatları son zamanlarda insanların büyük miktarlarda meme coin toplamasıyla yükseldi. IntoTheBlock tarafından son 30 gün içinde yayınlanan verilere göre, 1 milyon dolardan fazla değere sahip DOGE işlemlerinin miktarı neredeyse %600 oranında arttı. Balina işlemlerindeki artışla birlikte DOGE fiyatları %15’in üzerinde yükseldi.

Dogecoin Balina İşlemlerinde Artış Görüyor

IntoTheBlock raporuna göre, şu anda piyasada aktif DOGE balinaları var. Geçtiğimiz 30 gün içinde, değeri 1 milyon doların üzerinde olan DOGE işlemlerinin miktarında %600’den fazla artış yaşandı. Bu artış, para birimi fiyatlarının da %15’in üzerinde yükseldiği bir döneme denk geliyor. Haber yazıldığı sırada DOGE %14’ün üzerinde bir artışla 0,1532 dolardan işlem görüyor. Fiyat artışı aynı zamanda işlem hacminde de bir önceki güne kıyasla %20’lik bir artışla 2,9 milyar $’a ulaşan bir artışa yol açtı.

DOGE Piyasada Kabul Görüyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Coinbase kısa süre önce Dogecoin (DOGE) ve diğer kripto para vadeli işlemlerini piyasasında listelemek için CFTC’ye başvuruda bulunmuştu. Özellikle XRP meraklıları arasında, kripto para borsasının DOGE vadeli işlem listeleme önceliği verme tercihini çevreleyen tartışmalar yaşandı.

Dogecoin’lerin piyasada kabul görmesi, kripto para biriminin fiyat artışına katkıda bulunan faktörlerden biri olabilir. Forbes’a göre, birçok işletme, düşük işlem ücretleri ve Twitter’ın CEO’su ve milyarder Elon Musk’ın devam eden tercihi nedeniyle Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak benimsedi. Piyasalar döngüsel olduğundan, Dogecoin sonunda başka bir boğa piyasası patlaması görebilir. Bu, 2024’te beklenenden daha erken başlamış gibi görünüyor ve 2025’e kadar sürebilir. Takip eden yıllarda, boğa piyasası gerçekten yükselişe geçecektir. Tabii felaketle sonuçlanacak bir durum meydana gelmez ve grafiğin teknik yapısını değiştirmezse.

Dogecoin’in şu anki fiyatı 0.1539 dolardır. Şu an itibariyle, kripto para birimlerinin 24 saatlik işlem hacmi 2,9 milyar dolar. DOGE şu anda 0,1571 dolar ile 0,1471dolar arasında işlem görüyor. Son 24 saatte %14,49 artış gösterdi. Dogecoin’in (DOGE) mevcut piyasa değeri 20,9 milyar dolar.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?