Ekim 5, 2023

Balinalar Bu Altcoin’i Elden Çıkardı: 47 Milyonluk Dev Transferler!


Kripto para dünyası, büyük balinaların hareketlerini takip edenler için her zaman heyecan verici bir yer olmuştur. Güncel verilere göre, kripto para piyasasının en büyük oyuncuları, son günlerde oldukça büyük XRP transferleri gerçekleştirdi. Bu hareketler, piyasada yakın gelecekte olası bir satış dalgasına ilişkin spekülasyonları artırdı. Öte yandan Ripple (XRP) tarafından gelen birkaç olumlu haberin piyasada iyimserliği artırmasının ardından bu hamleler yatırımcıları şaşırttı. İşte detaylar…

Whale Alert tarafından paylaşılan rapora göre, bir balina yakın zamanda 14,24 milyon dolar değerindeki tam 26,8 milyon XRP token’ını bilinmeyen bir cüzdandan Bitstamp borsasına taşıdı. Bu büyük transfer, altcoin topluluğu içinde büyük bir dikkat çekti ve piyasanın nasıl etkilenebileceği konusunda çeşitli tahminlere yol açtı.

Aynı dönemde, başka bir balina da açıklanmayan bir cüzdandan Bitso borsasına 10,83 milyon dolar değerinde 20,40 milyon XRP token’ı aktardı.

Bu büyük transferler, XRP’nin geleceği hakkında çeşitli spekülasyonları tetikledi. Bazı topluluk üyeleri, bu büyük balinaların varlıklarını satmak istediklerine inanıyor. Balinaların elindeki büyük miktardaki varlığı borsaya taşıması, varlıkları satmayı düşündüğü veya kar etmeyi hedeflediği şeklinde yorumlanabilir. Öte yandan, eğer fonlar borsadan çıkarsa, bu genellikle yatırımcıların kripto paraları elinde tutmak istedikleri anlamına gelir.

Son işlemler ve artan spekülasyonlar, bugün XRP bazı kazanımları sildi. Ancak altcoin, son zamanlarda Ripple ekosisteminden gelen birkaç olumlu haber nedeniyle önemli kazanımlar elde etti.

Ripple’ın Son Kazanımları

3 Ekim’de Yargıç Analisa Torres, Temmuz 2023’te verilen XRP Davasındaki tarihi Özet Kararının devamında, SEC’in ara temyiz talebini reddetti. Bu karar, Ripple adına bir zafer olarak kayda geçti. Bir sonraki duruşma için 23 Nisan 2024 tarihi verilirken, tarafların üst mahkeme için 4 Aralık 2023 tarihine kadar belgelerini sunacak.

Ayrıca Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ABD mahkemesinin SEC’in talebini reddettiği gün Ripple, Singapur’daki yan kuruluşuyla önemli bir kilometre taşına daha imza attı. Bağlı ortaklığı, Büyük Ödemeler Kurumu (MPI) lisansı için Singapur Para Otoritesinden (MAS) geçici onayını aldı.

Singapur Popüler Altcoin Şirketi için Yasal Onayı Resmen Verdi!

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : CoinGape

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?