Mart 2, 2023

Balinalar Bu Altcoin’e Akın Etti: On Milyonlarca Dolar Harcadılar!

On-chain analitik firması Santiment’e göre, en büyük Ethereum (ETH) balinaları 2023 yılında ETH satın almaya devam ediyor.

Santiment, geçtiğimiz hafta sonu, borsa dışı en büyük 10 ETH adresinin, 2016’dan bu yana ilk kez 25 milyondan fazla Ethereum’un toplu varlığını aştığını tespit etti.

Ethereum hafta sonu oldukça sessiz bir şekilde 7 yıllık bir rekor kırdı. Borsa dışı ilk 10 adres 2016’dan bu yana tek başına 25 milyon ETH’nin üzerine çıkmamıştı. Bu konuda ETH’nin merkezileşmesinden şikayet edecek bazı eleştirmenlerin çıkmasını bekliyoruz.

ethereum haberleri

Santiment ayrıca, büyük balina adreslerinin sayısının azaldığını ve Temmuz 2019’daki 176’lık en yüksek seviyeye kıyasla şu anda 100.000 veya daha fazla ETH tutan yalnızca 124 adres olduğunu söylüyor.

Ethereum haber hazırlanırken 1.654 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto para son 24 saatte ortalama aynı kalsa da bir haftaya kıyasla %1,5’e yakın değer kaybetti.

ETH fiyatı 2023’ün başından bu yana yaklaşık %38 artış gösterdi, ancak Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.878 dolardan %66’dan daha düşük fiyattan işlem görüyor.

2023 yılında kaydedilen olumlu fiyat hareketlerine rağmen Santiment önemli bir detayı paylaştı. Verilere göre geçtiğimiz Aralık ayından bu yana ilk kez kârdan çok zararına satış yapan Bitcoin (BTC) ve Ethereum yatırımcılarının olduğunu belirtti. Analiz firması bunun ayı piyasasının sonuna işaret edebileceğini söylüyor.

Tarihsel olarak, kalabalık pozisyonlarından daha sık zararla çıktığında, diplerin oluşması daha olasıdır.

ETH fiyat tahmini

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?