Ocak 28, 2022

Balinalar Bu 2 Altcoin’den Vazgeçmiyor: Dipten Sürekli Biriktiriyorlar!

Genel kripto piyasasındaki ağır düzeltmelere rağmen bu iki altcoin’in balinaları durmadan biriktirmeye devam ediyor.

Cardano balinaları vazgeçmeyi reddediyor

Kripto para piyasasındaki şüpheli performansa rağmen, Cardano ağındaki balinalar varlıklarını satmayı reddediyor ve düzeltme sırasında baskıyı artırıyor. Bunun yerine balinalar aktif bir birikim aşamasına giriyorlar.

Büyük adresler yükselişte

Santiment’in on-chain verilerinin gösterdiği üzere, büyük Cardano sahipleri, 17 Ocak’ta başlayan piyasadaki büyük fiyat düşüşünden bu yana pozisyonlarını yaklaşık yüzde 110 artırdı.

Daha önce, aynı adres grubu ellerinde 45 milyon ADA tokeni tutuyordu ancak bugünün verilerine göre, balinalar tarafından tutulan token miktarı artık 95 milyon tokeni aşmış durumda.

Holder bileşimi ve kârlılık

Şu anda yaklaşık 100 milyon ADA tokenine sahip olan yukarıda belirtilen büyük adresler, yatırımcıların çoğunluğu olarak kabul edilebilir, çünkü holder bileşimi tüm Cardano yatırımcılarının yüzde 71’inin orta vadeli olduğunu gösteriyor. Cardano sahiplerinin yüzde 22’sini kısa vadeli trader’lar oluştururken, yüzde 7’sini ise uzun vadeli trader’lar olarak sınıflandırılıyor.

Bununla birlikte tokenin karlılığına bakılırsa, tüm holder’ların yalnızca yüzde 9’u şu anda kârlı olduğundan, pazarın büyük bir kısmı kayıplarda.

Verilerin gösterdiği üzere, şu anda tüm Cardano sahiplerinin yaklaşık yüzde 85’i zararda ve bu da varlığı hem kısa hem de uzun vadeli kârlılık açısından piyasadaki en kötü performans gösteren dijital varlıklar kategorisine sokuyor.

Yazım sırasında, 1.04 dolardan işlem gören ADA, son 24 saatte yaklaşık yüzde 1 artış göstermiş durumda.

Büyük yatırımcılar son dip sırasında 3 milyon MATIC aldı

WhaleStats tarafından bildirildiği üzere, platformun izlediği ilk 1000 ETH cüzdanı arasında 297. sırada yer alan bir balina, üç ayrı işlemde yaklaşık üç milyon MATIC tokeni satın aldı. MATIC fiyatı, oversold sıçraması yapmadan önce 24 Ocak’ta 1,30 dolardaki son zamanların en düşük seviyelerine düştü. Yazım sırasında ise MATIC, son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde artışla 1,63 dolardan işlem görüyor.

Blockchain veri izleyicisine göre, gizemli alıcı, sabah saatlerinde 1.00.090 MATIC tokenlik 1.660.149 dolar değerindeki ilk büyük işlemi gerçekleştirdi. Bunu bir saat içinde 1.403.991 dolar ve 1.925.592 dolar değerinde 845.778 ve 1.159.995 MATIC’lik iki işlem takip etti.

MATIC ayrıca WhaleStats’a göre en çok satın alınan ve en çok işlem gören 10 token arasında yer alıyor.

Poligon yeni dönüm noktalarını duyurdu

Polygon EIP 1559, 18 Ocak’ta yayına girdi ve Polygon’un Proof-of-Stake’inin Ethereum ile tamamen uyumlu olmasını sağlarken ücret ve yakma mekanizmalarını da tanıttı. Polygon, yine bu uygulamanın bir parçası olarak PoS blok boyutunun ortalama 20MB’den 10MB’a düştüğünü belirtiyor.

YouTube Gaming’in başkanı Ryan Wyatt, geçtiğimiz günlerde CEO olarak Polygon Studios’a katılmak için video paylaşım platformundan ayrılacağını duyurdu.

Polygon Studios, ağın oyun ve non-fungible token’lar (NFT’ler) koludur. Polygon (MATIC), Temmuz ayında çıkış yapan yan stüdyosu tarafından yönetilen projelere 100 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Polygon ayrıca ilk Polygon Hermez 2.0 zkEVM Dokümantasyonunun yayınlandığını duyurdu. Polygon Hermez, Ethereum’un kanatlarında güvenli, düşük maliyetli ve kullanılabilir jeton transferleri için optimize edilmiş açık kaynaklı bir ZK-Rollup’tur.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : u.today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.