Balinalar Bitcoin İçin Ne Zaman Harekete Geçti?

Günün erken saatlerinde, Hedgeye Risk Yönetimi şirketi başkanı Keith McCullough Bitcoin’in son zamanlardaki devasa yükselişinin perdesindeki uzun vadeli yatırımlar konusunda bir Twitter paylaşımı yaptı. Bitcoin’deki bu yükselişi hisseden uzun vadeli yatırımcılar başkanın yaptığı analizde görülüyor ki önceden BTC alımlarına ağırlık vermişler.

Balinalar Ne Zaman Harekete Geçti?

McCullough’un paylaşımına dikkatli baktığımızda 12 Ekim tarihi göze çarpıyor. Bu tarihte BTC’nin 24 saatlik hacmi neredeyse 2 katına çıkıyor. Gün içerisinde 37 milyar dolardan 64 milyar dolara çıkması aslında sonraki aylar Kasım ve Aralık yükselişlerinin de habercisi niteliğinde gibi görünüyor. Ayrıca şirket başkanı bir önceki ay yani Eylül ayında ellerindeki Bitcoin varlıklarını sattığını ve eleştiriler sonrası tekrar varlıkları toparladıklarını da dile getirdi.

Twitter : @KeithMcCullough

Şirketin ellerindeki Bitcoin varlıklarını sattıklarında varlığın 10,300 dolar bandında seyrediyordu. Satıştan henüz 1 hafta bile geçmemiş olmasına rağmen BTC 11 bin dolar seviyesi aştı. Bir ay sonrasına kadar 13 bin dolara ulaştı fakat o zamana dek şirket varlıklarını geri toplamıştı.

Tüm bu verilerin toplamında şirketin kendi tecrübesi ve gözlemler gösteriyor ki 12 Ekim tarihi Bitcoin için bir kırılma noktasını işaret ediyor. Boğa rallisinin geleceğini hisseden uzun vadeli yatırımcılar bu tarihten itibaren BTC varlıklarını arttırmaya başlamış gibi görünüyor. 12 Ekim tarihinde piyasadaki toplam değeri 210 milyar dolar seviyelerindeyken ay sonunda 250 milyar dolara kadar ulaştı.

Kırılma noktasının bir diğeri de 30 Ekim tarihi dikkat çekiyor. Normal günlerin aksine neredeyse 2 kat bir hacim söz konusu. O tarihlerde BTC değeri 13. 500 dolardan alıcı buluyordu. Balinaların bu aktiviteleri devam eden aylarda BTC’nin artışına şahitlik edeceğimizin aslında farkındalardı ve önceden yatırımlarına başladılar. Bunun gibi Kasım ayının ortalarında da benzer gelişmeler var ve devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.