Ocak 30, 2023

Balinalar Ekim Ayından Beri Bu Altcoin’i Biriktiriyor


Lookonchain tarafından paylaşılan verilere göre, balinalar, Ekim 2022’den bu yana DYDX kripto para birimi biriktiriyor. Balinalar, bu süreç içerisinde 21 milyon dolardan fazla altcoin aldı ve son işlem, DYDX’in yükselişinden hemen önce gerçekleşti. Detaylar haberimizde.

Kripto balinaları, bir varlığın değerini etkilemek ve hatta manipüle etmek için yeterli miktarda kripto tutan kişi veya kuruluşlardır. Fiyat hareketi ne kadar büyükse, balina da o kadar büyük olur. Balinalar yüksek bir servet konsantrasyonuna sahip olduklarından, büyük alım veya satım emirlerinin bir dalgalanma etkisi olabilir. Bu sebeple piyasa katılımcıları balina işlemlerini düzenli şekilde takip etmeye çalışır. Dikkat çeken son işlem ise DYDX alımı oldu.

Lookonchain verilerine göre anonim bir balina, son birkaç aydır aktif olarak DYDX biriktiriyor. Dahası bu alımı yapan tek kişi o değil. Daha önce, Justin Sun’a bağlı bir cüzdanın ikincil varlıklarını aktif olarak sattığını ve bu cüzdanlardan birinin bir DYDX token’ı içerdiğini bildirmiştik.

Justin Sun gibi balinaların cüzdanlarında DYDX bulunması, altcoin’in büyük yatırımcılar arasında ilgi gördüğünü gösteriyor. Fakat alım satımların arkasındaki mantık belirsizliğini koruyor.

Altcoin fiyat performansı

Bunların yanında DYDX kripto para piyasasının geri kalanına benzer şekilde hareket ediyor. Aralık ayının sonunda, DYDX’in fiyatı birkaç ayın en düşük seviyesine ulaştı ve bu nokta yerel bir dip oluşturdu.

Daha sonra altcoin yükselişe geçti ve geçen yıl onu biriktirmeye başlayan balinalara önemli karlar getirdi. Öte yandan belirtmekte fayda var; altcoin fiyatının bugün ulaştığı yerel zirve, ilk kırılma girişimi değil. Yakın zamanda da benzer bir harekete tanık olduk. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Kasım ayında, DYDX 200 günlük hareketli ortalamaya ulaşmıştı ancak bunu kıramadı ve daha önce bahsettiğimiz yerel düşük seviyeye geri döndü.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?