Eylül 2, 2023

Balinalar Altcoin’in Düşüşünde Toplamaya Devam Ediyor: Bu Bir Rallinin Habercisi Mi?


Mayıs ayının sonunda ve Haziran ayı boyunca Chainlink (LINK) yoğun bir fiyat düzeltmesi yaşadı. Bir önceki ay 8,5 dolar olan piyasa fiyatı 19 Haziran’da 5 dolar civarına düştü. Ancak, balina işlemleri ve varlıkları düşen fiyatlara rağmen aynı dönemde artış gösterdi.

Haziran ayındaki senaryonun aksine, analist Ali tarafından Twitter’da paylaşılan son veriler farklı bir senaryo sunuyor.

Özellikle, işlemler azalırken, elde tutma oranları sabit kaldı. Ali’ye göre bu gelişme piyasa katılımcılarının ve yatırımcıların dikkatini çekmeyi gerektiriyor.

Balina işlemlerinde böylesine keskin bir düşüş ve sabit holdingler, büyük paydaşlar arasında azalan ilgi veya güvene işaret edebilir.

TradingView grafikleri, LINK fiyatının 1 Eylül’de 6 dolar işaretinin altına düştüğünü ortaya koyuyor. Bu, yalnızca geçtiğimiz ay değerinde %25’lik bir düşüşe işaret ediyor. 9 Ağustos’ta token yaklaşık 7,83 dolardan işlem görüyor.

Chainlink

Bir analiste göre LINK fiyatı, azalan balina işlemleri ve düşen fiyatlar nedeniyle 4 doların altına düşebilir. LINK fiyatı önemli ölçüde düşerek 6 doların altına indi. Bunu daha fazla düzeltme takip edebilir.

Chainlink Fiyatı Daha Da Düşebilir

Ali’ye göre, Chainlink 5 dolarlık kritik destek seviyesini aştığında, 4 hatta 3 dolara kadar bir düzeltmenin önünü açabilir. Böyle bir senaryo, kısa vadeli yatırımcı duyarlılığını etkileyerek büyük bir düşüşe yol açacaktır.

Bununla birlikte, piyasa Santiment’in daha iyimser bir notu, Chainlink’in tarihsel olarak fiyat toparlanmalarıyla ilişkili kayda değer bir seviyeye ulaştığını gösteriyor.

Chainlink’in fiyatı, 10 Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52,88 doların yaklaşık %90 altında seyrediyor. Bu faktör ve potansiyel piyasa toparlanması göz önünde bulundurulduğunda, 6 dolar civarındaki mevcut fiyat uzun vadeli yatırımcılar için iyi bir giriş noktası olabilir.

Kısa vadede, Ali’nin de belirttiği gibi fiyat 4 dolara kadar düşebilirken, LINK rallisine bahis oynanması halinde toparlanma büyük kârlar getirebilir.

LINK, finansal mesajlaşma devi Swift tarafından yürütülen son tokenleştirme deneyinde önemli bir rol oynadı. Bu, altcoin için daha fazla yükseliş haberi olarak geliyor.

Swift, deneyin başarılı sonucunu açıklarken, tokenizasyon denemesine katılan ağlar arasında sorunsuz birlikte çalışabilirliği sağlamak için Chainlink’in Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolünü (CCIP) kullandığını açıkladı.

Deneyin başarısı ve zincir üzerindeki yükseliş ölçümleri, olası bir LINK fiyat toparlanmasını sağlamak için gereken katalizörler olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?