Balinalar Aktif Olarak Bu 3 Altcoin’i Biriktirirken Diğer 2’sini Satıyor! 

0

Santiment, balina hareketlerini izlemenin hangi kripto varlıklarının yükseliş veya düşüş eğiliminde olduğunu belirlemede etkili bir yöntem olabileceğini söylüyor. Ve yine bir kripto analitik firması olan Santiment’e göre, kripto balinaları aktif olarak üç altcoin’i biriktiriyor ve diğer iki altcoin’i ise satıyor.

Analitik firmasının raporuna göre, 1-10 milyon Skale (SKL) tutan balina adreslerinin sayısı geçen hafta artmış durumda.

SKL, geliştiricilerin Ethereum ile uyumlu merkezi olmayan zincirler oluşturmasını ve temin etmesini sağlamayı amaçlayan bir blok zinciri ağı olan Skale’nin yerel varlığıdır. SKL, yazı yazılırken 0,23 dolardan işlem görüyor ve piyasa çöküşünü takiben son 24 saatte yaklaşık yüzde 30 düşüş yaşadı.

Kaynak: Santiment

Santiment’e göre balinaların ilgisinin arttığı altcoin’lerden bir diğeri ise Maker (MKR). Raporda belirtilene göre 100-10.000 Maker (MKR) arasında varlığa sahip olan balina adreslerinin sayısı Kasım ayının ikinci yarısında arttı.

Maker, herhangi bir banka, hükümet veya üçüncü taraf olmadan ABD dolarına bire bir sabitlenen bir sabit para olan DAI’yi destekleyen bir yönetim belirtecidir. CoinGecko verilerine göre MKR, yazım sırasında 2604 dolardan işlem görüyor ve gün içinde 10’dan fazla düşmüş durumda.

Kaynak: Santiment

Santiment, elinde 1-10 milyon arasında Ocean Protocol (OCEAN) tutan balina adreslerinin sayısının da geçen ayın ikinci yarısında arttığını belirtiyor.

OCEAN, veri sağlayıcıları ve tüketicileri birbirine bağlayan bir blok zinciri ekosistemi olan Ocean Protocol’ün yerel varlığıdır. Piyasa değerine göre 196. sıradaki kripto varlığı olan OCEAN, yazım sırasında 0,96 dolardan işlem görüyor ve piyasa düşüşünü takiben son 24 saat içinde yaklaşık 25’ini kaybetti.

Kaynak: Santiment

Diğer taraftan Santiment, 1-10 milyon  arasında Ren (REN) tutan balina adreslerinin sayısının ise geçtiğimiz hafta azaldığını belirtiyor.

Ren, farklı blok zinciri platformları arasındaki işlemleri kolaylaştıran bir platformdur. Amacı, kullanıcıların merkezi olmayan finansı (DeFi) benimsemesini ve yatırım yapmasını mümkün olduğunca basit hale getirmektir. REN, yazım sırasında yüzde 18’in üzerinde düşüşle 0,72 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Santiment

Analitik firmasının verilerine göre, büyük alım gücüne sahip yatırımcılar arasında satış gören altcoin’lerden bir diğeri ise The Graph (GRT). Rapora göre 1-10 milyon arasında GRT tutan balina adreslerinin sayısı da son iki haftada oldukça azaldı.

GRT, blok zinciri verilerini endeksleyen ve düzenleyen bir platform olan The Graph‘ın yerel tokenidir. Piyasa değerine göre 49. sırada bulunan kripto varlığı, yazım sırasında 0,69 ABD dolarından işlem görüyor ve gün içinde yüzde 22’den fazla düştü.

Kaynak: Santiment

Santiment ayrıca elinde 100-10.000 arasında Basic Attention Token (BAT) tutan adres sayısının da biraz düştüğünü belirtiyor. Analitik firması bu adresleri “balinalar” olarak adlandırsa da, BAT yazı yazılırken yalnızca 1,03 dolardan işlem gördüğü için bu terim biraz abartılı gibi görünüyor.

BAT, Ethereum’a dayalı bir hizmet tokenidir. Reklamları ve reklam izleyicileri kaldırarak bir kullanıcının verilerini korumaya odaklanan reklam karşıtı bir web tarayıcısı olan Brave‘e güç verir. Piyasa değerine göre 85. sırada olan kripto varlığı, son 24 saatte yüzde 26.5’lik dramatik bir düşüşle 1,03 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Santiment

Raporun tamamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın