Şubat 28, 2024

Balinadan Yüz Milyonlarca Dolarlık Altcoin Transferi: O Varlığın Akıbeti Ne Olacak?

Ripple şirketinin yerel kripto para birimi XRP, son zamanlarda güçlü balina aktiviteleriyle dikkat çekiyor. Özellikle, SEC’in Yargıç Torres’e yaptığı itiraz haberi bu aktiviteyi tetiklemeye yardımcı oldu. SEC, çözüm süreciyle ilgili brifingler için son tarihleri ertelemeyi talep ederek mahkemeye başvurdu.

Whale Alert’a göre yaklaşık 300 milyon XRP’nin hareketi, daha geniş kripto piyasasında konuşuluyor. Bu büyük transferler, önemli miktarda varlığın iki farklı borsa arasında hareket ettiğini gösterdi.

Ayrıca, türev verileriyle uyumlu hale getirildiğinde, Ripple destekli token önemli ölçüde yükseldi ve piyasadaki iyimserliği artırırken aynı zamanda yükseliş trendine işaret etti.

XRP Balina İşlemleri Neye İşaret Ediyor?

Whale Alert’a göre Binance‘ten dün 300 milyon XRP yaklaşık 167,70 milyon dolarlık değerle transfer edildi. Bu işlem, rPz2qA93Pe…ycJR1N4iNf cüzdan adresi tarafından gerçekleşti.

Bugün ise 24,05 milyon XRP ortalama 14,07 milyon dolarlık değerle aynı borsada işlem gördü. Cüzdan sık sık varlıklarını Bitstamp ve Bitso gibi borsalara aktarıyor. Bu, Ripple’ın söz konusu borsalarda stratejik hisse alımından sonra gerçekleşti.

Bu arada, yukarıda da belirtildiği gibi, devasa balina transferlerinin etkisiyle XRP’nin fiyatı önemli ölçüde arttı. Ancak, Bitstamp’a yapılan balina transferinin XRP fiyatı üzerinde herhangi bir etkisi olmadı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere  XRP fiyatı son 24 saat içinde %4,33 artarak şu anda 0,5796 dolardan işlem görüyor. Ripple destekli token’ın piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmi de sırasıyla %4,31 ve %66,28 arttı.

XRP, bugün 0,5955 dolara kadar yükselerek kripto piyasası katılımcıları arasında daha fazla yükseliş beklentisi oluşturdu.

Coinglass’ın verilerine göre, açık faizde %7,13’lük bir artış var. Öte yandan hacimde %67,12’lik bir artış var. Bu türev verileri, XRP’nin son yükselişini yansıtarak piyasada bir yükseliş eğilimi olduğunu gösteriyor. Ayrıca, ABD SEC’in çözüm süreciyle ilgili son tarihi ertelemesinin ardından Ripple için bir çılgınlık hissi yansıtabileceği görülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?