Eylül 5, 2023

Balinadan On Milyonlarca Dolarlık Altcoin Transferi: Neler Oluyor?


Whale Alert, kısa süre önce 20,4 milyon dolar değerinde 40.393.173 XRP token’ın Binance’ten bilinmeyen bir cüzdana transfer edildiğini tespit etti. Transferin, on-chain etkinliğin yüksek olduğu bir dönemde gelmesi ise dikkat çekti.

Devam eden SEC davasıyla ilgili sorunlara rağmen, XRP’nin on-chain ölçümleri iyileşiyor. Kripto analiz platformu Santiment’ten alınan veriler, kısa süre önce token’ın değeri üzerinde faydalı bir etkiye sahip olabilecek önemli kilometre taşlarını ortaya çıkardı. Altcoin için hacim 2 Eylül’de son yedi ayın en yüksek seviyesine ulaşarak 4,8 milyarlık şaşırtıcı bir rakama ulaştı.

XRP’nin dolaşımı aynı zamanda 2,03 milyara yükselerek üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve token ekosisteminde daha fazla faaliyet ve katılımın sinyalini verdi. Santiment’in verileri ayrıca topluluk içindeki geliştirme faaliyetlerinde de önemli bir artış olduğunu ortaya koyuyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere altcoin verileri, artan ağ aktivitesini göstermekle birlikte artan katılımı da temsil ediyor. Topluluk ise fiyatın 1 dolar seviyesine ulaşması için çabalamaya devam ediyor.

Pozitif ivmeye katkıda bulunan Coinglass verileri, altcoin‘in Açık Faizinin Eylül ayının ilk günlerinde 8 milyon $’lık bir artışa tanık olduğunu gösteriyor. Fiyat spekülatörlerinin XRP Vadeli İşlem piyasalarına yeni para eklediğini gösteren bir yükseliş işareti olan Açık Faiz, bir varlık için aktif türev sözleşmelerinin değerini ölçmektedir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?