Temmuz 10, 2024

Balinadan Kritik Gelişme Öncesi Dikkat Çeken Hamle: Bu Neyin Habercisi?

Ethereum (ETH) fiyatı, spot Ethereum ETF'sinin beklenen onayına yaklaşırken 3.100 dolar seviyesine doğru önemli bir toparlanma yaşadı.


Ethereum (ETH) fiyatı, spot Ethereum ETF’sinin beklenen onayına yaklaşırken 3.100 dolar seviyesine doğru önemli bir toparlanma yaşadı. Ayrıca, Ethereum balinalarının, ETH fiyatının yükselmeye devam etmesi için daha fazla destek sağladığı gözlemleniyor.

Ethereum Balinası 50 Milyon Dolar Değerinde ETH Topladı

On-chain veri sağlayıcısı Spot On Chain’e göre, bir Ethereum balinası kısa süre önce ETH fiyatı 3.000 doları aşarken kripto borsası Binance’den 50,3 milyon dolar değerinde 16.449 ETH çekti. Bu, veri sağlayıcısının belirttiğine göre, yeni bir balina adresi tarafından yapılan ilk önemli birikim oldu. Balina, çektiği tüm ETH’yi yeni bir cüzdana aktararak orada tutmaya devam ediyor. Bu büyük çekilmenin zamanlaması, ETH ETF’nin muhtemelen önümüzdeki hafta hayata geçeceği beklentisiyle örtüşüyor ve Ethereum için olumlu bir görünümün habercisi olabilir.

 

Öte yandan, merkezi olmayan bilgi işlem platformu Golem Network, geçtiğimiz hafta boyunca ETH varlıklarını tasfiye etti. On-chain verilere göre Golem, sadece son beş gün içinde Binance, Bitfinex ve Coinbase gibi kripto borsalarına yaklaşık 90 milyon dolar değerinde toplam 29.000 ETH yatırdı.

Ethereum ETF’si ETH için Önemli Bir Katalizör Olacak mı?

Bitwise’ın Baş Uyum Sorumlusu Katherine Dowling, ABD’deki spot Ethereum ETF’nin onayının gerçekten de yaklaşmakta olduğunu doğruladı. Tüm ihraççıların S-1 değişikliklerini sunmasıyla, analistler onayın 18 Temmuz’a kadar olmasını bekliyorlar.

Geçtiğimiz hafta, Ethereum yatırım ürünlerinde, kurumsal oyuncuların ETF onayı öncesinde ETH biriktirdiği gözlemlendi. Bu girişler 10,2 milyon dolara ulaştı. Birçok piyasa yorumcusu, trader’ların ve yatırımcıların nihai onay öncesinde yeniden pozisyon aldıkça bu ürünlere daha fazla yatırım yapacağını tahmin ediyor. SEC’in Ethereum ETF’lerinin 19b-4 başvurularını onaylamasının ardından da benzer bir eğilim gözlenmiş, ETH fiyatı %22 oranında yükselmiş ve güçlü kurumsal girişler yükseliş ivmesini artırmıştı.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?