Balina Yüzbinlerce Altcoin’i Binance’e Taşıdı: Düşüş Gelebilir!

Güçlü bir Litecoin balinası elindeki 37,4 milyon dolarlık LTC’yi Binance borsasına transfer etti. Varlıkları merkezi bir borsaya transferi genellikle satışla sonuçlandığından dolayı, bu işlem düşüş riskini ortaya çıkardı.

Whale Alert Litecoin ağında büyük bir işlem tespit etti. Verilere göre cüzdanlar arasında 1.300.940 LTC transferi tamamlandı. Bu transferin toplam değeri 97,4 milyon dolara eşdeğerdi.

Altcoin‘de gerçekleşen bu transfer, güçlü yatırımcıların harekete geçtiğinin ve potansiyel bir satışı tetiklerek fiyatı düşürme riskinin oluştuğunun habercisi. Nitekim bu tür transferlerin hangi amaçla gerçekleştirildiği her zaman belli olmamakta.

Litecoin balina transferi

Gerçekleştirilen dev Litecoin transferi, iki farklı alıcıya ulaştı. Bu adreslerden ilki 800,940 LTC’yi aldı ve detayları bilinmeyen bir cüzdan. Bu tür adresler genellikle kişisel cüzdanları temsil etmektedir. Nitekim, kalan 500,000 LTC ise Binance’e ait bir cüzdana aktarıldı.

İlk transferin cüzdana aktarılan coin’lerin akıbeti belli olmasa da Binance’e aktarılan varlıkların borsaya geçmesi korkuttu. Yatırımcılar genelde bu tür hamleleri satış amacıyla gerçekleştirir. Miktarın fazlalığı göz önünde bulundurulacak olursa bu Litecoin fiyatında bir baskı oluşturabilir.

Haber hazırlanırken Litecoin fiyatı geçtiğimiz haftaya kıyasla %1 düşüşle 74,73 dolardan işlem görüyor. LTC, geçtiğimiz ay %31 yükselerek iyi bir performans göstermişti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Bitcoinist


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.