Haziran 15, 2024

Balina O Meme Coin’e Terk Ediyor: 353 Milyarını Sattı!


Kripto para dünyasında dikkat çeken gelişmelerden biri olarak büyük bir balina, PEPE token’larının 357.2 milyarını Binance’e transfer etti. Transfer sırasında fiyatta önemli bir düşüş gözlendi.

Popüler meme coin PEPE, son zamanlarda önemli bir değer kaybı yaşadı ve verilere göre geçen hafta %10’dan fazla düştü. 0xf22…a685c adresli büyük bir yatırımcı, pozisyonunu küçültmek zorunda kaldı. Bu yatırımcı, başlangıçta merkezi bir borsadan 548 milyar tokenı ortalama 0.00001341 dolar fiyattan yaklaşık 7.35 milyon dolar değerinde çekmişti.

Son 16 saat içinde bu yatırımcı, 357.2 milyar PEPE tokenını daha düşük bir fiyat olan 0.00001157 dolardan Binance’e geri gönderdi. İlk işlemde 170.3 milyar token, ikincisinde ise 186.95 milyar token olmak üzere toplamda 4.14 milyon dolar değerinde token gönderildi. Mevcut fiyattan satıldığında, bu işlem 660,000 dolar zararla sonuçlanacak ve kalan tokenlar hâlâ 320,000 dolar zararda olacak. Bu hamle, balinanın stratejik olarak pozisyonunu yeniden düzenlediğini veya piyasada yeni fırsatlara hazırlandığını gösteriyor.

PEPE şu anda yaklaşık 0.00001208 dolar seviyesinde işlem görüyor ve 24 saatlik işlem hacmi 954 milyon doların üzerinde. Fiyat son 24 saatte %0.35, geçen hafta ise %7.08 düşüş gösterdi. Dolaşımdaki 420 trilyon PEPE tokenı ile toplam piyasa değeri yaklaşık 5.09 milyar dolar seviyesinde. PEPE vadeli işlemlerinde açık pozisyonlar %8.20 düşüşle 79.1 milyon dolar seviyesine geriledi.

Analizlere göre, piyasa konsolidasyonu, %37.2’lik bir düşüşle 0.0000108 dolara geriledi. PEPE’nin fiyatı, kritik 0.0000114 dolar destek seviyesinin potansiyel kırılma eşiğinde bulunuyor. Bu seviye kırılırsa, fiyatın 0.000009 dolara kadar düşebileceği öngörülüyor. Alıcıların devreye girebileceği önemli seviyeler olarak 0.000009 dolar ve 0.000007 dolar belirleniyor.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?