Ocak 12, 2023

%239 Yükseldi: Balina Katkısı Meme Coin Yakım Oranını Uçurdu


9Balinalar meme coin’lerini yakıp hareket ettirirken kripto yatırımcılarının dikkatini çekti. 1 milyar token’a sahip gizemli bir Shiba Inu balinası, 20 milyon SHIB’i kalıcı olarak dolaşımdan kaldırdı. Öte yandan son 24 saat içinde, 23.8 milyon meme coin toplu olarak yakıldı ve bu işlem arasındaki en büyük yakım söz konusu balinanın gerçekleştirdiği işlem oldu. 20 milyon SHIB yakan balinanın kimliği bir sır olarak kalıyor.

Bunların yanında SHIB yakım oranı Perşembe günü yaklaşık %240 arttı. Balinalar, işletmeler ve perakende yatırımcılar düzenli olarak SHIB’i yakarak milyonlarca token’ı dolaşımdan çıkarıyor.

 

Bununla birlikte, büyük yakımlara rağmen, SHIB’in dolaşımda 549 trilyon token arzı var ve bu da hepsini yakmayı imkansız kılıyor. Bu nedenle, trilyonlarca token, Shiba Inu’nun 0.01 dolarlık hedefe ulaşmasını engelleyen tek nedendir.

Basın zamanında, Shiba Inu 0.00000918 dolar seviyesinde işlem görüyor ve 24 saatte %2.1 artış gösterdi. Ekim 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00008616 dolardan %89.3 geride.

Shiba Inu’dan Sonra, Bu Kripto Balinaları Dikkat Çekti

Perşembe günü iki farklı kripto balinası toplu olarak 15 milyon dolar değerinde yaklaşık 109 milyon XRP taşıdı.

İlk işlemde gizemli bir balina, bilinmeyen bir cüzdandan 15 milyon dolar değerindeki 40 milyon XRP’yi bir Bitstamp adresine taşıdı.

İkinci işlemde başka bir balina, 15.2 milyon dolar değerindeki 41 milyon XRP token’ını bir Latin Amerika borsasına ait adrese aktardı.

Balinalar, 2023’te rekor sayıda XRP token’larını farklı cüzdan adreslerine taşımaya devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : watcher.guru

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.