Balina Faliyetleri Artarken Ripple (XRP) Çarşamba Gününe Düşüşle Başladı

Rpple (XRP), pazartesi gününden bu yana neredeyse %10 kazanç elde edip, iki gün üst üste kazanç sağlamasının ardından çarşamba gününe düşüş notu ile başlıyor. Yazım sırasında XRP/USD, Salı gününün neredeyse tüm kazançlarını tersine çevirdi ve son 24 saatte %5’ten fazla düşüş göstererek yazım sırasında 1.45 dolar civarında işlem görüyor.

XRP token, SEC ile Ripple arasında devam eden dava nedeniyle baskı altında kaldı ve SEC kısa süre önce, mahkemenin kendilerine karşı açılan davayı reddetmesini isteyen şirketin kurucu ortaklarına karşı bir itirazda bulundu. Devam eden yargılamaları çevreleyen son gelişmede, SEC ayrıca, bu kripto para biriminin sahiplerinin davaya müdahale etmelerine bir itirazda bulunarak, çok kısmi olacağını ve davada kapsanan konuları uygunsuz bir şekilde genişletebileceklerini belirtti.

Ripple’daki düşüş hareketleri, Bitcoin 40.000 dolar seviyesinin altına düştükten sonra kripto piyasasındaki genel düşüş hissinden tetiklenmiş olabilir. BTC fiyatlarındaki düşüş, önde gelen kripto para birimlerinin çoğunu etkiledi ve etki XRP/USD paritesinde de hissedildi.

Yasal mücadelenin devam etmesine ve XRP’nin geleceği belirsiz olmasına rağmen kripto para birimi, Ripple’ı tutan balinalar arasındaki artan faaliyetten dolayı bir miktar destek gördü. Whale Alert tarafından yayınlanan veriler, bir XRP cüzdanının Salı günü yaklaşık 93 milyon dolarlık Ripple token’ını bilinmeyen bir cüzdana taşıdığını ortaya koyuyor. Bu hareket, bir kripto borsasından cüzdana transfer edilen 38 milyon dolarlık XRP’yi içeren benzer bir hareketten bir gün sonra geldi.

İzlenecek Temel Seviyeler

XRP/USD paritesinin 4 saatlik fiyat grafiğinin teknik analizi, kısa vadede düşüş eğilimi gösteriyor ve çoğu hareketli ortalamalar satış baskısını gösteriyor. İleriye baktığımızda, 1.26 dolarlık mevcut destek seviyesi göz önünde bulundurmaya değer.

Bu destek seviyesinin altında bir kırılma, Ripple’ın değerini 1.16 dolara ve hatta muhtemelen 1.00 dolar seviyesinin altına bile indirebileceği düşünülüyor. Öte yandan, alım ilgisinin arttığını görürsek, XRP 1.58 dolarlık dirençte bir hamle yapabilir ve muhtemelen daha da yükselebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.