Şubat 16, 2023

450 Milyonluk Alım: Balina Bu Meme Coin’e Yüklendi!


Gizemli bir Dogecoin (DOGE) balinası, 39.41 milyon dolar değerinde 450 milyon meme coin satın aldı. Balina kripto piyasası toparlanırken portföyüne bir sürü yeni DOGE ekledi ve bu sayede en büyük DOGE sahipleri listesinde 20. sıraya yükseldi. Detaylar haberimizde.

Lookonchain, bugün paylaştığı bir tweet aracılığıyla kripto topluluğunun dikkatini bu işlemlere çekti. Açıklamaya göre balina, Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com’a bağlı bir cüzdandan 250 milyon DOGE aldı. Bitinfocharts’tan alınan veriler, işlemin bugün 10:23’te (UTC) gerçekleştiğini gösteriyor.

Ancak balina, dün 02:17’de (UTC) ayrı bir işlemle Crypto.com’dan 200 milyon DOGE almıştı. Bu iki işlemin ardından, adresteki bakiye 709.28 milyon DOGE’ye yükseldi. Bu DOGE’lerin değeri toplamda 62.7 milyon dolara tekabül ediyor. Bu da, balinayı 20. en büyük Dogecoin sahibi yapıyor.

Söz konusu balina dışında son zamanlarda dikkat çeken birkaç meme coin alımı daha gerçekleşti. Blockchair verileri, yeni etkinleştirilen bir adresin bugün 11:47’de (UTC) 53.1 milyon DOGE (4.65 milyon dolar) topladığını ortaya koyuyor. Bundan kısa bir süre önce başka bir adresin 92.2 milyon meme coin (8.04 milyon dolar) biriktirdiği görüldü. Yani DOGE fiyatı yükselirken bir birikim eğiliminin ortaya çıktığı söylenebilir.

DOGE Duyarlılığı 4 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Balina biriktirme kampanyasının yanında, Dogecoin’i çevreleyen yükseliş duyarlılığında da bir artış görüldü. Tecrübeli analist Ali Martinez, Santiment verilerine atıfta bulunarak bu yükselişin altını çizdi. Bir Duyarlılık grafiğinden elde edilen veriler, DOGE etrafındaki ağırlıklı duyarlılığın, varlığın en son Ekim 2022’de %160 arttığında görülen bir değer olan 6.199’a ulaştığını ortaya koyuyor.

Buna ek olarak sosyal hacim de artarak bu yılın en yüksek noktası olan 4317 gibi yüksek bir değere ulaştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?