Ocak 28, 2023

Balina Aktivitesinde Patlama Yaşayan Bu Altcoin Uçuşa Geçebilir: Santiment 

Kripto analitik platformu Santiment kripto balinalarına ilişkin dikkat çeken verilere paylaştı. Söz konusu veriler, balina işlemlerinin Litecoin (LTC), Polygon (MATIC) ve iki Ethereum (ETH) tabanlı altcoin için arttığını ortaya koyuyor.

Kripto analiz firması Santiment’e göre, popüler altcoin Litecoin, balina aktivitesi açısından bir canlanma yaşıyor. Dahası bu canlanma %30’dan fazla başka bir fiyat patlamasıyla sonuçlanabilir.

“Litecoin’in büyük balina işlemleri, 1 milyon dolar veya daha fazla değere sahip işlemlerin yeniden canlandığını gösteren faaliyetle patladı. Son iki benzer büyüklükteki balina artışının sonunda, fiyatlar zirvelerinden +%37 ve +%33 arttı.”

Basın zamanında, Litecoin 87.29 dolar seviyesinde işlem görüyor. %30’luk bir fiyat artışı, altcoin fiyatını yaklaşık 114 dolarlık bir değere getirecektir.

Santiment ayrıca, katman-1 protokolü Aave (AAVE), merkezi olmayan borsa DyDx (DYDX) ve ölçekleme çözümü Polygon ağlarının geçen ay balina işlemlerinde büyük bir artış gördüğünü de sözlerine ekliyor.

“AAVE (30 günde +%56), MATIC (%+35) ve DYDX (+%94), geçen ay kendi ağlarındaki balina işlemlerinin miktarında çarpıcı artışlar gördü. Bu varlıklara karşın artan büyük adres ilgisi yakından takip edilmelidir.”

Son olarak kripto analitik platformu, altcoin’lerin yıla başlamak için güçlü bir ralliye imza attığını ve yükselişin devam edebileceğini belirtiyor.

“Altcoin’ler, birkaç kayda değer varlığın %20 veya daha fazla artmasıyla etkileyici bir koşuya daha çıktı. Beş günlük bir kripto düşüşünden sonra fiyatlar çok az dirençle karşılaştı. Sosyal medyadaki ani yükselmeler ve FOMO (kaçırma korkusu) zirveye neden olabilir veya trader’lar bu ralliyi küçümser (ve rallilerin devam etmesine izin verirler).

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?