Aralık 4, 2023

Balina Aktivitesi Fırlayan Altcoin Hareketlenmeye Başladı: İşte Aradığınız Detaylar!

Kripto analisti Ali Martinez, Cardano ağının son aylarda artan balina faaliyetleriyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

On-chain verilere atıfta bulunan Ali Martinez, son üç ayda büyük işlemlerde, yani 100.000 dolar üzerindeki ADA işlemlerinde önemli bir artış olduğunu belirtti. Bu değer düzenli olarak yeni zirvelere ulaştı.

Ali’ye göre bu artış, kurumsal oyuncuların ve balinaların ADA‘ya olan ilgisinin arttığına işaret ediyor. Bu da genellikle fiyatta bir artış olasılığına işaret etmektedir. Bunun nedeni, büyük işlemlerdeki artışın gösterdiği gibi balina faaliyetinin, bu büyük sahiplerin alım mı yoksa satım mı yaptığına bağlı olarak bir varlığın fiyatı ve duyarlılığı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilmesidir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Cardano söz konusu olduğunda, balina aktivitesindeki son artış, birden fazla zaman diliminde daha yüksek olan ADA fiyatındaki büyümeye karşılık geldi. CoinGecko verilerine göre, ADA son 30 günde işlem oranını %25,2 oranında arttırmayı başardı.

Bu yazının yazıldığı sırada, ADA son 24 saatte %4,17 artışla 0,412 dolara yükseldi, sekizinci en büyük kripto para birimi de aynı şekilde son yedi günde %7,08 değer kazandı.

Balina aktivitesindeki artış, kripto piyasasındaki genel yükseliş trendiyle birleştiğinde Cardano’yu (ADA) yeni zirvelere taşıyabilir, ancak buna ilişkin olasılığı %100 olarak belirtmek mümkün değil.

Alıcılar, bugünkü işlem seansı sırasında ADA’nın Kasım ayı ortasındaki ilerlemesini durduran 0,41 dolar direncinin üzerine çıkmayı başardı. ADA Pazartesi günü gün içi en yüksek seviyesi olan 0,415 dolara ulaştı ancak bu seviyeyi geçemedi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?