Balina Aktivitesi Artan Altcoin %29 Fırladı Ancak Bir Problem Var!

Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarına Web3 özelliklerini getirmeyi amaçlayan bir proje olan Mask Network (MASK), Pazartesi günü günün başında 3,26  dolar civarında işlem görürken %29’dan fazla bir fiyat artışıyla 4,21 dolara kadar yükseldi.

Lookonchain’e göre, büyük bir kripto balinası Pazartesi günü Ethereum (ETH) tabanlı altcoin‘in fiyatını yükselmede büyük rol oynadı.

Piyasa değerine göre 153. sıradaki kripto varlığı o zamandan beri değerinin bir kısmını kaybetti ve yazı yazıldığı sırada 3,74 dolardan işlem görüyor.

Lookonchain, bir balinanın Pazartesi günü kripto borsaları Binance, OKX, KuCoin ve Huobi’den yaklaşık 14,8 milyon dolar değerinde 3,6 milyon MASK çektiğini bildirdi.

“Bu adresin MASK’in fiyatını yükseltiyor olması muhtemel. ‘0xEf7C’ adresinin geçmiş transfer giriş ve çıkışlarını analiz ettik ve birçok durumda transfer girişinin MASK fiyatında bir artışa yol açacağını ve transfer çıkışının altcoin fiyatının düşmesine neden olacağını gördük.”

MASK Network analizi

Lookonchain balina adresinin Güney Kore kripto borsası Upbit’ten gaz ücreti olarak 0,5 ETH çektiğini belirtiyor. Upbit bu hafta MASK için alım satım desteği sunacağını duyurdu ve Lookonchain balinanın varlıklarını satmak üzere Upbit’e aktarabileceğini tahmin ediyor.

Altcoin, 2023’ün başından bu yana yaklaşık %79 artış gösterdi, ancak Şubat 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41,45 dolaran %90’dan fazla düşük fiyattan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.