Bakkt’tan Yeni Bir Rekor!

Bugün, Bakkt’ın bitcoin vadeli işlem piyasası, gün boyunca işlem gören yaklaşık 16.000 sözleşmeyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu sayı, Bakkt’a göre 200 milyon doların üzerinde işlem hacmine denk geliyor.

Intercontinental Exchange’in bitcoin türevleri kolu Bakkt bugün tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. 2018’de başlayan New York merkezli şirket, platformundaki BTC vadeli işlem faaliyetindeki en son rekora göre yüzde 36’lık bir artış olduğunu belirtti. Bu artış, Bakkt’ın geçen ay Bitcoin vadeli işlem hacminde yaklaşık 150 milyon dolar kazanmasının ardından geldi.

Birkaç saat önce Bakkt, Bitcoin vadeli işlem piyasasının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı haberini Twitter üzerinden duyurdu. 16 Eylül’de Bakkt, tek bir günde 200 milyon dolardan fazla BTC sözleşmesinin işlem gördüğünü ve önceki rekorunu %36 oranında kırdığını söyledi.

Kripto piyasası veri toplayıcısı Skew’e göre, rekor sayı, şu ana kadar Eylül ayı boyunca yayınlanan ortalama günlük hacmin yaklaşık iki katı.

Haberin bitcoin fiyatı üzerinde fazla bir etkisi olmadı, şu an için fiyat 11.000 dolar seviyesinden sadece birkaç yüz dolar geride. Bununla birlikte, BTC hafta bazında yüzde 6’lık bir artışa sahip ve bir ralli için hazır görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.