Bakkt’tan Yeni Bir Rekor!

0

Bugün, Bakkt’ın bitcoin vadeli işlem piyasası, gün boyunca işlem gören yaklaşık 16.000 sözleşmeyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu sayı, Bakkt’a göre 200 milyon doların üzerinde işlem hacmine denk geliyor.

Intercontinental Exchange’in bitcoin türevleri kolu Bakkt bugün tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. 2018’de başlayan New York merkezli şirket, platformundaki BTC vadeli işlem faaliyetindeki en son rekora göre yüzde 36’lık bir artış olduğunu belirtti. Bu artış, Bakkt’ın geçen ay Bitcoin vadeli işlem hacminde yaklaşık 150 milyon dolar kazanmasının ardından geldi.

Birkaç saat önce Bakkt, Bitcoin vadeli işlem piyasasının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı haberini Twitter üzerinden duyurdu. 16 Eylül’de Bakkt, tek bir günde 200 milyon dolardan fazla BTC sözleşmesinin işlem gördüğünü ve önceki rekorunu %36 oranında kırdığını söyledi.

Kripto piyasası veri toplayıcısı Skew’e göre, rekor sayı, şu ana kadar Eylül ayı boyunca yayınlanan ortalama günlük hacmin yaklaşık iki katı.

Haberin bitcoin fiyatı üzerinde fazla bir etkisi olmadı, şu an için fiyat 11.000 dolar seviyesinden sadece birkaç yüz dolar geride. Bununla birlikte, BTC hafta bazında yüzde 6’lık bir artışa sahip ve bir ralli için hazır görünüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın