Mart 16, 2020

Bakkt’ta Önemli Gelişmeler

Bakkt, bugün yaptığı açıklamada yeni bir B serisi fonlama işleminde 300 milyon dolar topladığını açıkladı.

Bakkt platformunun yatırımcıları; Microsoft’un M12’si, Intercontinental Exchange, Pantera Capital, Goldfintech Partners, PayU, Boston Consulting Group ve CMT Digital oldu.

Bakkt Uygulaması Geliyor

Bakkt platformu şu anda tam 350 çalışanla işlemlerini yürüttüğü belirtilirken açıklamada, platform kullanıcılarına bu yaz Bakkt uygulamasının çıkacağınıda duyurdu.

Bakkt CEO’su Mike Blandina uygulama hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bakkt uygulaması, bu yaz piyasaya sürüldüğünde yaklaşık olarak 1 trilyon dolarlık dijital varlıkların kilidini açma potansiyelemizden dolayı heyecanlıyım.”

Bakkt’ın bu uygulaması sayesinde kullanıcılar, sadakat puanları, tüketicilerin ödülleri, oyun içi varlıkları, hediye kartları ve Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini tek bir yerden kontrol etmelerine ve kullanmalarına imkan sağlıyacak.

Bu uygulamanın en büyük etkisi ise Bitcoin’e olacak. Bitcoin’le Starbucks’lardan Bitcoin ile kahve almak mümkün olacak. Hatta Starbucks geçen sene Bakkt sistemiyle ödeme alabilmek için taahhüdü karşılığında şirketten hisse satın almıştı.

[irp posts=”7509″ name=”Bakkt: Starbucks’ta Bitcoin İle Kahve Dönemi Yaklaşıyor”]

Bakkt kartı ile kullanılabilecek bu uygulamanın şu an için Bitcoin dışında farklı bir kripto para birimini destekleyip desteklemeyeceği ise bilinmemekte.

Kaynak: Medium

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?