Bakkt’ın Yeni Planı!

Kripto para sektöründe büyük beklenti oluşturup ardından tam anlamıyla hayal kırıklığı yaratan Bakkt platformu, önemini ortaya koymakta kararlı görünüyor. Bakkt, her ne kadar ilk etapta istenilen etkiyi yaratamamış olsa da gün geçtikçe adından daha sık söz ettiriyor. Yeni edinilen bilgilere göre Bakkt, nakitle teslim edilen Bitcoin sözleşmeleri oluşturmayı planlıyor.

Şu an için Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin nakitle teslim edilebildiği tek platform CME Group. Ancak CME Group bu alanda tek olma özelliğini yitirebilir. Coindesk’te yer alan bir habere göre Bakkt, yıl sonuna kadar piyasaya sürmek istediği nakit anlaşmalı Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri planını duyurdu.

NYC konferansında konuşan Bakkt COO’su Adam White, “Nakit olarak düzenlenmiş bir sözleşme sunma niyetindeyiz” şeklinde bir açıklama yaptı.

Ayrıca, bu yeni girişimin pilot uygulamasının ilk olarak Singapur’da gerçekleşmesi bekleniyor. Yeni sözleşme türü Singapur ardından, diğer ülkelere de uygulamaya koyulacak.

Bakkt’ın işlem hacmi, CME Group’a kıyasla daha düşük. Ama Bakkt platformunun planı, CME Group ile rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.