Bakkt’ın İki Yeni Finansal Ürünü Tanıtıldı!

0
590

Bitcoin vadeli işlem ürününün piyasaya sürülmesinin ardından üç aydan kısa bir süre sonra Bakkt, ürünlerini genişletiyor. Duyuru, 9 Aralık Pazartesi günü bir blog yazısıyla bildirildi.

Bu yeni ürünlerden biri; Bitcoin (USD) aylık serbest işlemler (monthly options). Söz konusu yeni ürün, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından düzenlenmiş ilk serbest işlem olarak nitelendiriliyor. Bunun belirleyicisi ise Bakkt Bitcoin Aylık Vadeli işlemleri olacak. Paylaşılan blog yazısına göre Bakkt, Bitcoin serbest işlemi kullanıcıların, piyasa katılımcılarının riskten korunmasını sağlayıp onlara gelir getirici fırsatlar sunacak.

İkinci ürün ise, Asya’da yatırımcılara açık olan, Singapur merkezli borsa ICE Futures Singapore’da ulaşılabilir olacak Bitcoin nakit anlaşmalı vadeli işlemleri. Bu ürün, Bakkt’ın fiziksel olarak sunulan BTC vadeli işlemlerine ulaşamayanlar için bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Bu yeni ürünler, Bakkt’ın önümüzdeki dönemler için hayata geçireceği farklı çalışmaların sinyali olabilir. İlk piyasaya sürüldüğün zaman, piyasa da hayal kırıklığı yaratan platform kaderini değiştirmek için büyük bir çaba gösteriyor diyebiliriz. Bakkt’ın yeni projeleri hayata geçtikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın