Bakkt’ın Halka Açılma Planları Arasında XRP’ye Yer Yok!

Önde gelen kripto borsası Bakkt, halka açılma planıyla birkaç gündür manşetlerde. 11 Ocak basın açıklamasında Bakkt, SPAC Victory Park Capital ile birleşerek halka açılma planını ana hatlarıyla açıkladı. Bakkt CEO’su Gavin Michael katıldığı Axios Re: Cap podcast’inde, yakında halka açık olacak şirketinin yeni kripto para birimleri eklemeyi planladığını açıkladı. Ancak Ripple’a bağlı XRP, bu kripto paralar arasında değil:

“Bitcoin aracılığıyla kripto alanına girdik … Ürün geliştirmenin bir parçası olarak gemiye katılması planlanan başka kripto paralar da var ama XRP bunlar arasında değil.”

Bilindiği üzere Coinbase de dahil olmak üzere birçok borsa, ABD Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC) Aralık ayı sonlarında Ripple’a dava açtıktan sonra XRP ticaretini askıya alacağını veya token’ı tamamen kaldıracağını duyurdu. Bakkt’ın şu anda SEC tarafından bir menkul kıymet olarak kabul edilen kripto para biriminden uzak durmayı seçmesi hiç de şaşırtıcı değil. Michael, Bakkt’ın kendi kendine barındırılan cüzdanlar için yeni FinCEN kuralları hakkındaki soruyu yanıtlarken, şirketinin mevzuata uygunluğa odaklandığını söyledi:

“Bu nedenle, finansal sistemde rampalar olarak bu ortamların kullanımıyla ilgili düzenlemeleri sürdürme ihtiyacına inanıyoruz. Kesinlikle denetleniyoruz. Şu anda konuşulan düzenlemelere ihtiyaç duyan çok güçlü bir AML / KYC yaklaşımımız var.”

İlk olarak Eylül 2019’da piyasaya sürülen Bakkt, bir kripto borsasından veya bir depolama platformundan çok daha fazlası. Müşteri odaklı uygulaması, hediye kartlarından oyun içi varlıklara kadar her tür dijital varlığı destekliyor.

Son olarak Michael, şirketin halka arzının kripto meraklıları için daha fazla fırsat sağlayacağını söylüyor:

“Kripto meraklısı olan tüketicilerin ortama kolayca girip, kullanımı çok kolay bir uygulamayla mücadeleye girebilmeleri için daha fazla fırsat sağladığını düşünüyorum.”

[irp posts=”20167″ name=”İddia Kesinleşti: Bakkt Halka Açılıyor! Gelişmenin Kripto Sektörü İçin Anlamı Ne?”]

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.