Bakkt, Ethereum ve Bitcoin’i Nasıl Etkiler?

0
497

Bakkt, Ethereum ve Bitcoin’i Nasıl Etkiler?

Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemlerinin ve gözetim platformunun 23 Eylül’de piyasaya sürülecek olması, kripto alanı için bir adrenalin artışına sebep oldu.

Bir süredir çok beklenen bir olaydı, ancak fiziksel olarak düzenlenmiş gelecekler teoride pazar kompozisyonunu daha büyük kurumsal etkiye kaydırmalıdır.

Kurumsalların kripto sektörüne bu yolla adım atacağı düşünülüyor. Çünkü; kurumsalların Bitcoin’e ulaşması önündeki en büyük engellerden biri güvenli gözetim hizmeti veren aracıların olmayışıydı işte bu noktada Bakkt devreye girerek bu sorunu çözüyor.

Ethereum World News tarafından “Bakkt, New York Borsası’nın sahibi olan Intercontinental Exchange’in bir alt kuruluşudur. Bakkt, kurumsal bitcoin benimseme hızını artırmayı umuyor. ” açıklaması yapıldı.

Bakkt, Bitcoin’e son bir yıl içinde, özellikle de ilk duyurulduğu zaman birkaç destek verdi. Bakkt 23 Eylül tarihini duyurduğunda Bitcoin 500 dolar yükselmişti.

Bakkt, diğer bazı girişimlerin yanı sıra, son zamanlarda Arjantinli teknoloji ve kripto uzmanı Wences Casares tarafından kurulan Xapo ile savaşmaya hazırlanıyor.

Ethereum 2.0 Yol Haritası

Bitcoin’in hükümetlerle sorunları olduğu gibi, Ethereum’un da var. Ama Ethereum ile, ethereum 2.0’a doğru bir yol var. Bitcoin geliştiricileri geçmişte pek çok teknik değişiklik geçirdi ancak hala daha fazla artan maliyete sahip görünüyorlar, hala genel bir fikir birliği yol haritası yok. Öte yandan, Ethereum topluluğu, ölçeklendirilmiş bir geleceğe giden yolu belirlemiş görünüyor.

Bakkt vadeli işlemler portföyünü sadece Bitcoin ile sınırlamayarak Ethereum’u da bünyesine katabilir. Burada önemli nokta, Bakkt’ın Ethereum 2.0’ın geleceğine evlat edinme açısından stratejik bir adım atabildiğidir.

Konuşulanların hepsi bir yana Bakkt’ın kripto dünyasına hareketlilik getireceği çok açık. Özellikle kurumsallar kripto piyasasına girerse büyük miktarda sermaye de sektöre girebilir. Tabi bu sermayenin büyük miktarda Bitcoin’e ve biraz da Ethereum’a gireceğini düşünmek yanlış olmaz. Diğer kripto paralarda bu gelişmeden dolaylı yoldan da olsa olumlu etkileneceklerdir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın