Bakkt Bitcoin Piyasası İçin Büyük Bir Adım Attı

0

Benim için küçük insanlık için büyük bir adım

20 Temmuz 2019 insanlık için büyük bir adımın yıldönümü. Evet 20 Temmuz 2019 insanlık tarihinin Ay’a ilk adım atışının 50. yıl dönümü. Neil Armstrong 50 yıl önce insanlık için büyük bir adım atarak Ay yörüngesine ilk defa adım attı. Pek tabi bu tarihler Sovyet Rusya ile Amerika arasında çetin bir mücadelenin ve yarışın olduğu yıllardı. John F. Kennedy o tarihte “moonshot bet” ifadesini kullanmıştı. İfadenin anlamı “Ay iddiası” yani Ay iddiasını biz kazandık demişti. O tarihten sonra ifade bir deyime dönüştü.

“Moonshot bet”

İfade ekonomi literatüründe de fazlasıyla yer almaya başladı. Bakkt büyük yıldönümden sadece iki gün sonra Bitcoinin vadeli işlemleri başlatacaklarını duyurdu. ICE CEO’su Jeft Sprecher 4. Çeyrek mali toplantısından sonra “moonshot bet” ifadesini kullandı. Yani bitcoin konusunda yarıştığı diğer firmaları geçtiğini vurgulayan CEO cok yakında Bitcoinin vadeli işlemlerine başlayacaklarını bildirdi.

Kripto para dünyası değişecek

Peki bu ne demek oluyor. Bakkt bu getirdiği borsayla beraber kripto para dünyasında neler değişecek. Bakkt vadeli işlemlerin testi için kabullere 22 Temmuz günü başlıyacak. Bu sayede kripto para borsasına daha kurumsal firmalar dahil olacak. Daha kurumsal firmaların dahil olması ile borsanın sınırları daha net çizilecek ve spekülatif işlemler azalacak. Piyasa hacminde oluşacak artışla volatilite düşecek ve 5000 ila 10000 Bitcoin’i olanlar fiyatlarda değişim yapamayacak.

Tekrar söylemek de yarar var. Vadeli işlemlerin lansmanından önce gayretli bir test gerektiriyor. 22 Temmuz’da, Apollo’nun 50’inci yıldönümünden sadece iki gün sonra Bakkt, bitcoin vadeli işlemleri için kullanıcı kabul testlerini başlatacak.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın