Azimo Tayland’ın En Büyük Bankasına Anında Ödeme Yapmak İçin RippleNet’i Kullanıyor

Londra merkezli para havaleleri fintech şirketi Azimo, Tayland merkezli Avrupalı ​​müşteriler için Tayland’a anlık para havaleleri sağlamak amacıyla Tayland’ın en büyük ticari bankası Siam Commercial Bank (SCB) ile ortaklık yaptığını açıkladı.

Yeni anlaşma, fintech firmasının RippleNet hizmetlerinin kullanımı için Ripple ile bir anlaşma imzalamasından sadece birkaç gün sonra geldi. Bu sayede şirket, müşterilerin fonlarının hareketlerini kolayca takip etmelerini sağlıyor.

Tayland, dünya çapında havaleler için en iyi destinasyonlardan biridir. Ripple’ın kolay sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için çabalarında böyle bir kapı açmaya karar vermesinin nedeni budur. Bununla birlikte, Tayland’da uluslararası ödeme yapmak da çok zor ve karmaşıktır. Azimo, Asya’daki yeni pazarlara girerken, yüksek tarife sorunu yakında çözülebilir.

Techcrunch ile konuşan Azimo kurucu ortağı Michael Kent, hızlı ödeme sistemleri sunan birçok ülkenin olduğunu ve Tayland’ın geride kalmak istemediğini belirtti. SCB ile şu anki anlaşmanın uzlaşma süresinin azaltılmasına çok yardımcı olacağını belirtti. Kent şöyle açıkladı:

“Ülkedeki en büyük banka ile yapılan bu anlaşma Ödemeleri 24 saatten ortalama 22 saniyeye kadar düşürmemize yardım edecek.”

Yeni anlaşma sadece Avrupa’dan Tayland’a para göndermeyi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda kullanıcılara alıcının parayı RippleNet aracılığıyla zamanında alıp almadığını takip edecek bir platform da sunacak.

SCB’nin Arthit Sriumporn Azimo ile olan ortaklığının Avrupa’daki Taylandlı’lara etkin bir şekilde hizmet etmesini sağlayacak.

Sriumporn, Azimo müşterilerinin artık Tayland’daki alıcılara daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli bir şekilde para gönderebileceğini belirtti. Yetkili, hizmetin şüphesiz SCB’nin hedeflerinden biri olan insanların hayatlarını geliştireceğini de sözlerine ekledi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?