Şubat 14, 2023

Az Bilinen Meme Coin’de Yüzde 94 Artış: Arkasında Kim Var?


Son güncellenme : 15.02.2023 - 11:20

Ethereum (ETH) tabanlı bir meme coin, son iki hafta içinde kripto piyasalarına adeta meydan okuyarak muazzam kazançlar elde etti.

Shiba Inu’nun (SHIB) arkasındaki geliştirici tarafından oluşturulduğu düşünülen Dejitaru Tsuka (TSUKA) Şubat ayının başından bu yana kayda değer bir yükseliş yaşadı. Meme coin geçtiğimiz 11 gün içinde 0.072 dolardan 0.140 dolara yükselerek bir noktada %94.4 arttı. Bu zaman diliminde Bitcoin ise %3.6 düştü.

Ethereum blockchain’i üzerine kurulan bir proje olan Dejitaru Tsuka, kendisini meditasyon, refleksiyon ve araştırmaya odaklanan merkezi olmayan bir topluluk olarak tanımlıyor.

SHIB topluluğunun bazı üyelerine göre, Shiba Inu Ryoshi’nin takma adlı geliştiricisinin Dejitaru’nun arkasındaki beyin olduğu düşünülüyor. SHIB meraklıları, Ryoshi’nin Shiba Inu ile ilgili kullandığı bazı yazıların Dejitaru Tsuka’nın blogunda kullanılanlarla aynı olduğunu iddia ediyor. Dejitaru’nun Medium sayfası da Ryoshi’nin Twitter profiliyle aynı resmi kullanıyor ve Ryoshi, Dejitaru’nun Twitter’da takip ettiği tek hesap.

Bunların yanında meme coin dün yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Resmi Dejitaru Tsuka Twitter hesabına göre, şu anda dünya çapında 10.000 TSUKA sahibi var.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?