Kasım 2, 2022

Ayı Piyasasının Sonuna Geldik mi?: Analist Açıkladı!


Nicholas Merten, kripto ayı piyasasının bitmediğini ve makroekonomik gelişmelerin fiyatları düşürebiceğini açıkladı.

Merten, ABD Federal Rezervinin kısa vadede şahin duruşundan vazgeçmeyeceğine inandığını açıkladı. Bu da kripto gibi riskli varlıkları daha da düşürebilecek kritik bir detay.

“Bu düzeltme döneminin sonunu gerçekten görmeden önce biraz daha şoka ve korkuya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.”

Merten, yeşil mumların bir yükseliş piyasası dönüşü oluşturmadığını belirtti. Sonuç olarak Bitcoin‘in (BTC) 200 günlük hareketli ortalamasının, genellikle yatırımcıların fiyatlar düşerken satın aldığında ortaya çıkan 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerine çıkmadığını belirtti.

“Boğa piyasalarını harekete geçiren şey, uzun gitme zamanının geldiğini, ayı piyasasının bittiğini gösteren %10 ila %20’lik ilk mumlardır. Bunu henüz görmedik. Ve 200 günlük hareketli ortalamanın 200 haftalık hareketli ortalamayı geçtiği tarihte ilk kez olan bir şeyi görmek üzereyiz. Bunu ilk defa görüyoruz.

200 günlük hareketli ortalama her seferinde yukarı yavaş yavaş yukarı çıkıyor. Bu haftalık hareketli ortalamanın üzerinde yükselmeye başlıyordu çünkü eskiden dipten satın alma fırsatıydı. Günümüzde Bitcoin, Haziran ayından bu yana 200 haftalık hareketli ortalamanın altında seyrediyor. Bu korkunun bir işaretidir. Bitcoin tarihi boyunca bunu hiç görmedik. Bu kadar uzun süre hareketli ortalamanın altında kalmadı.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Merten, yatırımcılar faiz oranları yükseldiğinde kripto paralar gibi riskli varlıklardan çekilme eğiliminde olduğunu belirtti. Özetle, şahin bir ABD Federal Rezervi tutumunun düşüş eğilimindeki kripto piyasasını yönlendiriyor.

“…Federal Rezerv sadece faiz oranlarında değil, aynı zamanda bilançosunda da sıkılaştırmaya devam edebilir. Sonuç olarak enflasyonu dizginlemek istiyorlar. Geçmişte söylediklerinin tersini de yaptılar bu nedenle her şey olabilir. Ancak bu sefer her şey farklı. Fed herkesin kararına rağmen sıkılaştırmaya devam edeceğini vurguluyor. Bu nedenle sıkılaştırma devam edebilir. Her şeye hazırlıklı olmalısınız.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?