Mart 11, 2020

Aydın’da Büyük Vurgun Yapan Bitcoin Dolandırıcısı Serbest!


Geçtiğimiz aylarda sitemizde, ülkemizde yaşanan bir kripto dolandırıcılığı haberine yer vermiştik. O dönem, Aydın’da bir dolandırıcının Bitcoin kazandırma vaadiyle birçok insanı dolandırdığı iddiası kripto topluluğunun dikkatini çekmişti. Bitcoin ile yüzde 15-20 oranında para kazandıracağını söyleyen Safiye Gökçe Y. isimli şahsın birçok insanı dolandırdığı söyleniyordu.

Pek çok insanın dolandırarak çok büyük bir vurgun yapan kişinin, dolandırdığı insanlar arasında akademisyen, polis ve doktor gibi meslek gruplarından insanlar da bulunuyor. Mağdurlar suç duyurusunda bulunmuştu fakat sonuç beklendiği gibi olmadı. Hakkında soruşturma açılan Safiye Gökçe’nin kripto para hesaplarında yaklaşık 8 bin 300 adet Bitcoin bulundu. Edinilen bilgilere göre şahıs 30 milyon lirayı bulan bir vurgun yaptı.

8 Kasım tarihinde gözaltına alınan “Bitcoin Safiye” lakaplı şahıs, 4 aydır cezaevindeydi. Ancak tutukluluk hali çok uzun sürmedi. Davası görülmeyen ve hakkında iddianame hazırlanmayan söz konusu şahıs, elektronik kelepçe ile serbest bırakıldı. Ayrıca şahsın yurtdışına çıkma yasağı da bulunuyor.

Hürriyet’in yapmış olduğu habere göre, mağdurlar kararla ilgili itirazda bulunmaya hazırlanıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?